Nedělní válka velkoměst, díl první: Dáma na "lajně" a divoká přestřelka

Dvojitou dávku soubojů celků Brna se Spartou začali fotbalisté na Městském fotbalovém stadionu Srbská.
Nový trenér Sparty Holoubek vsadil na stejnou sestavu, která ve čtvrtek porazila v Evropské lize Inter Milán.
Pouze ve středové řadě zraněného Frýdka nahradil Mareček.
Ke změnám sáhl i brněnský kouč Habanec a k ligové premiéře postavil teprve sedmnáctiletého Krejčího. Po doléčení zranění se do sestavy po třech týdnech vrátil Štohanzl a na místě stopera nastoupil zkušený Polák.
Jedinou dámou na hřišti byla rozhodčí Lucie Ratajová.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Sport Lukáš Caha, Sport
2. 10. 2016 17:26
Prohlédněte si fotografie prvního ze dvou nedělních soubojů vyslanců dvou největších českých měst, v němž Zbrojovka Brno v duelu 9. ligového kola remizovala se Spartou Praha 3:3.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy