Komise rozhodčích do konce sezony vyřadila Julínka a Proskeho

19. 3. 2019 21:01
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR do konce této sezony vyřadila z listiny hlavní sudí Pavla Julínka a Zbyňka Proskeho. Obsazováni budou pouze na utkání mládeže v juniorské a dorostenecké lize. Naopak asistent Jan Petřík se posunul mezi hlavní rozhodčí.
Rozhodčí Pavel Julínek.
Rozhodčí Pavel Julínek. | Foto: Milan Kammermayer

Komise oba arbitry kritizovala za chyby v posledních dvou kolech první ligy. Proske dvěma špatnými verdikty minule poškodil pražskou Duklu při prohře 1:2 ve Zlíně, Julínek zase chybně nařídil pro Duklu pokutový kop v páteční předehrávce 25. kola s Karvinou. Ani na jednom zápase nebyl přítomen videorozhodčí.

Karviná po porážce 1:2 podala na Julínka protest. Vedle pokutového kopu z první minuty za údajný kontakt Branislava Miloševiče s Benjaminem Čoličem se Slezanům nelíbila ani situace ze 72. minuty, kdy podle nich měla být nařízena penalta za faul brankáře Dukly Matúše Hrušky na Tomáše Wágnera.

V tomto případě však Julínek nechyboval. "Správně nařídil přímý volný kop ve prospěch domácího mužstva za strčení do soupeře. Tento přestupek předcházel zákroku brankáře na hostujícího útočníka," uvedla komise rozhodčích. Podle ní se Julínek zachoval správně i v 59. minutě, kdy pro Karvinou nenařídil pokutový kop za domnělou ruku v šestnáctce.

Hlavní sudí Petr Ardeleanu udělal dvě chyby v sobotním utkání mezi Spartou a Olomoucí. Nejprve v 68. minutě nenařídil penaltu pro domácí za ruku Víta Beneše a jeho verdikt dodatečně opravil videorozhodčí. V nastavení pak Ardeleanu dal Guéloru Kangovi žlutou kartu, zatímco podle komise měl být sparťanský záložník za surovou hru v souboji s Lukášem Kalvachem vyloučen. Sparta na Letné zvítězila 2:1.

Sudímu Miroslavu Zelinkovi bylo vytknuto, že v nedělním duelu Příbrami se Slavií (0:2) v 67. minutě nenařídil penaltu pro domácí za ruku Alexe Krále rovnou, ale až po zhlédnutí záběrů od videorozhodčího.

Asistent Kamil Hájek v zápase Liberec - Zlín nejprve v 89. minutě chybně neodhalil ofsajd skórujícího Libora Kozáka, ale i v této situaci zasáhl VAR a druha domácí branka nebyla uznána. Slovan vyhrál 1:0.

V druholigovém zápase Jihlava - Sokolov se rozhodčí Jakub Vojkovský zachoval špatně v 71. minutě, kdy nenařídil penaltu pro hosty za úmyslnou hru rukou. Vysočina zvítězila 1:0.

Hlavní sudí Tomáš Klíma s asistentem Jakubem Mojžíšem chybovali v další utkání 19. kola FNL mezi Hradcem Králové a Prostějovem (3:0), když ve 12. minutě uznali první gól domácích. Ten neměl platit kvůli ofsajdu a faulu na prostějovského brankáře.