Arogantní a chybující. Karviná protestuje proti výkonu rozhodčího Julínka na Dukle

ČTK ČTK
18. 3. 2019 10:14
Fotbalová Karviná podala protest proti výkonu rozhodčího Pavla Julínka v páteční předehrávce 25. ligového kola na Dukle. Slezané jsou přesvědčeni, že sudí řídil zápas tendenčně a ve dvou zásadních okamžicích je poškodil. Navíc se podle nich choval k hostujícím hráčům po celé utkání arogantně.
Pavel Julínek
Pavel Julínek | Foto: Milan Kammermayer

Karvinští tvrdí, že Julínek proti nim hned v druhé minutě nesprávně odpískal penaltu, z níž Uroš Djuranovič poslal Pražany do vedení 1:0. "Nikým neatakovaný domácí hráč Branislav Miloševič upadl po dlouhém nákopu ve snaze získat míč v pokutovém území Karviné. K překvapení všech rozhodl hlavní rozhodčí o pokutovém kopu. Ze záběrů je patrné, že ke kontaktu s hostujícími fotbalisty Milanem Rundičem ani Benjaminem Čoličem nedošlo," uvedl klub na svém webu.

V druhé půli naopak podle Karvinských měli kopat penaltu hosté. "Vedení MFK se ještě pozastavuje nad situací ze 72. minuty. Faul brankáře Dukly Hrušky na karvinského útočníka Wágnera po vysokém nákopu do pokutového území otočil rozhodčí Julínek ve prospěch Dukly," uvedl klub.

"Podle vedení MFK Karviná bylo celé utkání vedeno hlavním sudím Julínkem tendenčně proti slezskému celku a Karviná se cítí jednoznačně poškozena. Navíc podle pozápasových vyjádření samotných hráčů Karviné se k nim rozhodčí Julínek choval během celého utkání velmi arogantně," dodal slezský klub.

Karvinští v Praze v premiéře pod novým koučem Františkem Strakou prohráli 1:2 a klesli na poslední místo tabulky dva body za svého soupeře. Před týdnem se pro změnu cítila poškozená Dukla po prohře 1:2 ve Zlíně a komise rozhodčích jí dala za pravdu.

 

Právě se děje

Další zprávy