Manchester City? Nejspíš šum, který měl přestup Oscara do Slavie ohrozit, říká agent

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
Aktualizováno 11. 8. 2019 10:55
Mistrovská Slavia získala z Liberce talentovaného záložníka Oscara. S jednadvacetiletým liberijským fotbalistou, o kterého se údajně ucházel i anglický šampion Manchester City, podepsala čtyřletou smlouvu, ale do konce podzimu ho ponechala na hostování v severočeském celku.
Liberecký záložník Oscar Dorley
Liberecký záložník Oscar Dorley | Foto: Global Sports

O Oscara podle médií v minulých dnech usiloval i anglický mistr Manchester City, z nečekaného přestupu do Premier League ale nejspíš sešlo. Hráče tak získala Slavia.

"Červenobílí o Oscara projevili největší zájem, ten přestup jsme připravovali dlouhodobě. A podařilo se ho nám dotáhnout i přes některé šumy týkající se zájmu Manchesteru City. Vše nasvědčuje tomu, že nejspíš vznikly se záměrem přestup ohrozit," popisoval genezi transferu Filip Zíka, hráčský agent ze společnosti Global Sports.

Zájem slavného anglického klubu probleskl v momentě, kdy Slavia s Libercem dohodu s Libercem finišovala. Pikantní na tom je, že se na jednáních podílel i Martin Krob, bývalý generální ředitel klubu z Edenu.

"Hodně se o tom psalo v médiích, Oscarovi to pochopitelně zamotalo hlavu. Naštěstí se tím nikdo zviklat nenechal a jednání jsme dotáhli do konce," dodal Zíka s tím, že informace o zájmu giganta z Premier League dohodu mezi Slavií a Libercem nijak neovlivnila. Tedy ani cenu, za kterou sešívaní mladého záložníka pořizovali.

Oscar Murphy Dorley přišel do Liberce loni v únoru na hostování z litevského celku FK Trakai. V prosinci se Slovan rozhodl využít opci a s hráčem podepsal smlouvu na tři a půl roku. Za severočeský celek dosud v nejvyšší soutěži odehrál 41 zápasů a dal dvě branky.

Jednadvacetiletý Liberijec byl na seznamu vytipovaných posil i rivala ze Sparty, přesun do Edenu se ale i pro samotného hráče jeví jako perspektivnější. "Na Letné je momentálně záloha ještě víc nahuštěná, navíc týmu chybí vysocí hráči, Oscarem by si moc nepomohli. Naopak Slavia se dlouhodobě připravuje na odchod jednoho ze středopolařů a příchod Oscara je součástí plánu," narážel Filip Zíka na fakt, že sešívaní permanentně registrují zájem o Tomáše Součka nebo Alexe Krále.

"Od doby, co přišel, udělal velký progres. Je to zajímavý hráč, věkově i typologicky se hodí do Slavie. Je univerzální, v Liberci začínal jako pravé křídlo, pak hrál podhrot. Nyní hraje osmičku, nebo šestku, a to by byla pro nás asi nejpravděpodobnější varianta," řekl na klubovém webu trenér Jindřich Trpišovský.

 

Právě se děje

Další zprávy