Fotbalisty Bohemians posílil plzeňský záložník Čermák

ČTK ČTK
27. 12. 2022 12:37
Záložník Aleš Čermák po pěti a půl letech opustil Plzeň a posílil Bohemians 1905. Osmadvacetiletý fotbalista dostal svolení k odchodu a dnes nastoupil do přípravy vršovického celku, který je po podzimní části nejvyšší soutěže na sedmém místě. 
Aleš Čermák dá plzeňskému dresu sbohem
Aleš Čermák dá plzeňskému dresu sbohem | Foto: ČTK

"S Alešem jsme se domluvili a má od nás souhlas, aby zahájil zimní přípravu s Bohemkou, která má o jeho angažování velký zájem. Na začátku nového roku pak budeme společně řešit detaily a finální podobu jeho působení v Ďolíčku," uvedl sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář.

Čermák přišel do Plzně v létě 2017 ze Sparty, předtím si vyzkoušel i hostování v Mladé Boleslavi a Hradci Králové. Někdejší mládežnický reprezentant pomohl Viktorii k dvěma mistrovským titulům a zahrál si i Ligu mistrů, pod koučem Michalem Bílkem ale nepatřil do základní sestavy. Celkem odehrál v lize 185 utkání a vstřelil 31 branek.

Už před Vánoci získali Bohemians z Plzně na půlroční hostování brankáře Martina Jedličku, opačným směrem přestoupil nejlepší střelec týmu Roman Květ. "Klokany" posílili rovněž záložník Jan Matoušek a obránce Jan Vondra.

 

Právě se děje

Další zprávy