Hořící Eden, neukáznění fanoušci i litry šampaňského. Tak Slavia spustila oslavy

Euforie slávistických fotbalistů.
Už před středečním zápasem bylo všem jasné, co přijde. Slavia si zajistila titul s velkým předstihem a v podstatě jen čekala na předání poháru. Po derby se dočkala.
Pražské derby nicméně nepůsobilo jako povinné dohrání sezony. Nejen Jan Bořil s Davidem Mobergem Karlssonem se dostali do tvrdého střetu.
V Edenu, kam se však kvůli opatřením proti koronaviru vešlo jen 4700 diváků, byla lepší Slavia. Po centru Petra Ševčíka (vlevo) hlavičkoval Stanislav Tecl do břevna. Brankovou konstrukci předtím nastřelil také Vladimír Coufal. Duel nicméně skončil bezbrankovou remízou 0:0.
V závěru zápasu se trenér domácích Jindřich Trpišovský naštval na rozhodčího, který přehlédl faul Krejčího na Ševčíka, za což dostal žlutou kartu. Posléze ji viděl také vedoucí mužstva Stanislav Vlček.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
8. 7. 2020 22:47
Podívejte se, jak vypadaly oslavy jubilejního 20. titulu pražské Slavie. Sešívaní převzali pohár pro vítěze nejvyšší fotbalové soutěže po derby se Spartou.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy