V Edenu při oslavách titulu Slavie hořela střecha, zapálila ji zbloudila světlice

Sport Sport
8. 7. 2020 21:12
Při oslavách titulu pražské Slavie, které následovaly po středečním derby se Spartou (0:0), na stadionu v Edenu hořelo.

K požáru došlo na novinářské části tribuny krátce poté, co mistrovská Slavia přebrala přímo na trávníku jubilejní 20. trofej pro ligového šampiona. Zbloudilá světlice od fanoušků, kteří slavili s hráči přímo na hřišti, zapálila část dřevěné střechy. 

"V Edenu se od světlice vznítila střecha novinářské části stadionu. Požár se podařilo rychle uhasit, na místo dojíždí jedna jednotka pražských hasičů, aby zkontrolovala místo požáru," uvedli na svém twitterovém účtu pražští hasiči. 

Podle fotoreportéra Hospodářských novin Lukáše Bíby se ale přijíždějící jednotky hasičů nemohly nějaký čas na stadion kvůli probíhajícím oslavám titulu dostat. Část fanoušků Slavie totiž oslavuje zisk ligové trofeje před stadionem, neboť na tribuny se kvůli koronavirovým opatřením dostalo jen 4700 diváků. 

Naštěstí byl ale podle hasičů tou dobou pohár již uhašen a přijíždějící jednotky pouze měly místo zkontrolovat.

Slávističtí fanoušci se oháněli světlicemi už v průběhu zápasu, na zákaz používání pyrotechniky je několikrát upozornil hlasatel. Ve druhé půli musel rozhodčí kvůli dýmu, který zahalil hrací plochu, dokonce přerušit hru. 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Třináct zemí vyzvalo komisi, aby zasáhla proti maďarskému zákonu proti LGBT

Třináct evropských zemí ve společném prohlášení vyjádřilo "hluboké znepokojení" kvůli novému maďarskému zákonu, který zakazuje na školách materiály zobrazující homosexualitu či změnu pohlaví. Skupina vyzvala Evropskou komisi, aby zasáhla, informovala agentura AFP. Vznik společné deklarace iniciovala Belgie, svůj podpis připojila také Francie, Německo, Irsko, Španělsko, Nizozemsko, Lucembursko, Dánsko, Finsko, Švédsko a tři pobaltské země.

"Naléhavě žádáme Evropskou komisi, jakožto strážkyni smluv, aby využila všechny nástroje, které má k dispozici, k zajištění plného dodržování evropského práva, včetně předložení sporu Soudnímu dvoru EU," uvedli signatáři.

U příležitosti setkání ministrů členských zemí Evropské unie v Lucemburku francouzský ministr pro evropské záležitosti Clément Beaune vyjádřil také "lítost" nad zákazem duhového osvětlení stadionu při utkání fotbalového mistrovství Evropy mezi Německem a Maďarskem v Mnichově. Zákaz UEFA naopak uvítalo Maďarsko. Německo, jako hostitelská země zápasu, chtělo duhovým osvětlením protestovat proti novému maďarskému zákonu. Místo mnichovského stadionu budou během zápasu barvami duhy osvětlené stadiony ve Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně nad Rýnem, Berlíně, Mohuči, Wolfsburgu a Augsburgu.

Zákon, který mimo jiné znemožňuje ve školách pro děti mladší 18 let osvětu týkající se sexuálních menšin, kritizují i aktivisté a lidskoprávní skupiny jako diskriminační vůči komunitě LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy