Na oslavy dalšího titulu vlakem? V Edenu roste nová zastávka, otevře se už v zimě

Podívejte se, jak vypadá aktuální stav nově budované zastávky Eden.
Zatímco se na nedalekém stadionu v Edenu chystají na oslavy jubilejního 20. mistrovského titulu, které nastanou po derby se Spartou, o pár stovek metrů dál už dva roky roste zbrusu nová železniční stanice, která by fanouškům mohla sloužit už během letošní zimy.
Takhle nějak by nový Eden měl vypadat. Název nové zastávky, ze které to bude na stadion jen pár kroků, ani nemohl znít jinak. Mimochodem lokální název Eden se váže k prvorepublikovému zábavnímu parku, který v této lokalitě Vršovic stál.
Obsluha stadionu a obchodního centra je podle Illiaše spíše druhotný efekt stavby, zastávka umožní jak výstup a nástup fanoušků do pravidelných vlaků, tak zastavení mimořádně vypravených souprav. Třeba z Ostravy.
Nová zastávka roste v Edenu jako součást modernizace železničního koridoru do jižních Čech. Rekonstrukce úseku mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří vyjde téměř na 3,5 miliardy.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
8. 7. 2020 7:42
Nedaleko stadionu pražské Slavie roste nová železniční zastávka, která pomůže i fotbalovým fanouškům. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy