Na oslavy dalšího titulu vlakem? V Edenu roste nová zastávka, otevře se už v zimě

Podívejte se, jak vypadá aktuální stav nově budované zastávky Eden.
Zatímco se na nedalekém stadionu v Edenu chystají na oslavy jubilejního 20. mistrovského titulu, které nastanou po derby se Spartou, o pár stovek metrů dál už dva roky roste zbrusu nová železniční stanice, která by fanouškům mohla sloužit už během letošní zimy.
Takhle nějak by nový Eden měl vypadat. Název nové zastávky, ze které to bude na stadion jen pár kroků, ani nemohl znít jinak. Mimochodem lokální název Eden se váže k prvorepublikovému zábavnímu parku, který v této lokalitě Vršovic stál.
Obsluha stadionu a obchodního centra je podle Illiaše spíše druhotný efekt stavby, zastávka umožní jak výstup a nástup fanoušků do pravidelných vlaků, tak zastavení mimořádně vypravených souprav. Třeba z Ostravy.
Nová zastávka roste v Edenu jako součást modernizace železničního koridoru do jižních Čech. Rekonstrukce úseku mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří vyjde téměř na 3,5 miliardy.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
8. 7. 2020 7:42
Nedaleko stadionu pražské Slavie roste nová železniční zastávka, která pomůže i fotbalovým fanouškům. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy