Na oslavy dalšího titulu vlakem? V Edenu roste nová zastávka, otevře se už v zimě

Podívejte se, jak vypadá aktuální stav nově budované zastávky Eden.
Zatímco se na nedalekém stadionu v Edenu chystají na oslavy jubilejního 20. mistrovského titulu, které nastanou po derby se Spartou, o pár stovek metrů dál už dva roky roste zbrusu nová železniční stanice, která by fanouškům mohla sloužit už během letošní zimy.
Takhle nějak by nový Eden měl vypadat. Název nové zastávky, ze které to bude na stadion jen pár kroků, ani nemohl znít jinak. Mimochodem lokální název Eden se váže k prvorepublikovému zábavnímu parku, který v této lokalitě Vršovic stál.
Obsluha stadionu a obchodního centra je podle Illiaše spíše druhotný efekt stavby, zastávka umožní jak výstup a nástup fanoušků do pravidelných vlaků, tak zastavení mimořádně vypravených souprav. Třeba z Ostravy.
Nová zastávka roste v Edenu jako součást modernizace železničního koridoru do jižních Čech. Rekonstrukce úseku mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří vyjde téměř na 3,5 miliardy.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
8. 7. 2020 7:42
Nedaleko stadionu pražské Slavie roste nová železniční zastávka, která pomůže i fotbalovým fanouškům. Podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy