Květ sestřelil hattrickem Slovácko, Baník svoji přesilovku nevyužil

9. 10. 2022 18:09
Slovácko v oslabení podlehlo Bohemians 2:4, Baník naopak přesilovku v utkání s Libercem nevyužil a remizoval bez branek. Nerozhodně skončil i duel Českých Budějovic se Zlínem.
Roman Květ skolil Slovácko hattrickem
Roman Květ skolil Slovácko hattrickem | Foto: ČTK

Bohemians přesilovkou nepohrdli

Bohemians se díky vítězství posunuli na čtvrté místo tabulky. Hattrickem se blýskl Roman Květ. Už ve 12. minutě byl vyloučen domácí brankář Jiří Borek. Krátce poté Květ otevřel skóre a před pauzou přidal druhý gól Pražanů Erik Prekop. Po změně stran se dvakrát trefil Květ, za domácí snižovali Petr Reinberk a v závěru Vlastimil Daníček z penalty.

"Klokani" v sezoně nejvyšší soutěže udrželi venkovní neporazitelnost, tým z Uherského Hradiště doma nevyhrál počtvrté za sebou a je desátý. Slovácko se dobře nenaladilo na čtvrteční duel Evropské konferenční ligy v Nice, kterému ve čtvrtek na svém stadionu podlehlo 0:1.

Borek nastoupil v lize poprvé od května, ale dnes musel z trávníku už ve 12. minutě. Dvacetiletý brankář těsně před pokutovým územím podrazil Drchala a od rozhodčího Petříka dostal rovnou červenou kartu. Vršovický tým početní výhodu okamžitě využil. K přímému kopu se postavil Květ a tvrdou ranou pod břevno překonal střídajícího gólmana Nguyena.

Hosté kontrolovali hru a v druhé minutě nastavení úvodního poločasu zvýšili. Drchal přihrál Kovaříkovi, který ještě posunul míč na Prekopa a ten obstřelil Nguyena. Slovenský útočník se dočkal premiérové branky v české lize ve svém 32. utkání a stylově oslavil své sobotní 25. narozeniny.

Slovácko mohlo v úvodu druhé půle snížit, ale Kozákovu hlavičku zneškodnil brankář Valeš. Na druhé straně ale v 53. minutě přidal třetí gól volný Květ střelou do odkryté branky po Prekopově přihrávce.

Drchal v další velké šanci ztroskotal na Nguyenovi. Jeho protějšek Valeš inkasoval v 77. minutě, kdy ho překonal Reinberk výstavní dalekonosnou ranou do horního růžku.

Hned za tři minuty se radoval opět Květ, když po přihrávce střídajícího Berana zblízka prostřelil domácího gólmana. Čtyřiadvacetiletý středopolař v lize poprvé zaznamenal hattrick a v sezoně si polepšil na pět gólů.

"Klokani" mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale Hůlka hlavičkoval do břevna a Beran o kousek přestřelil. Poslední slovo tak měl ve čtvrté minutě nastaveného času Daníček, jenž z penalty potrestal Köstlův faul na střídajícího Brandnera. Bohemians v nejvyšší soutěži porazili Slovácko po čtyřech zápasech.

Baník přesilovku nevyužil

Ostravané na rozdíl od Bohemians dlouhou přesilovku nevyužili a v Liberci pouze remizovali bez branek. Domácí hráli od 38. minuty bez vyloučeného kapitána Theodora Gebre Selassieho, ale v oslabení soupeře téměř k ničemu nepustili a naopak sami mohli v závěru rozhodnout. Baník v lize se Slovanem popáté za sebou bodoval.

Oba týmy čekají tři kola na vítězství. Ostravští venku v ligové sezoně i napopáté remizovali a v neúplné tabulce zůstali na 14. místě. Liberec doma v tomto ročníku nejvyšší soutěže počtvrté za sebou nevyhrál a je šestý. Má přitom jen o čtyři body více než Baník.

Budějovice promarnily náskok 2:0

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali se Zlínem 2:2. Domácí vedli po brankách Lukáše Havla a Daniela Haise 2:0, za soupeře snížil ještě do přestávky Jan Silný a ve druhém poločase vyrovnal střídající Lukáš Bartošák.

Jihočeši v neúplné tabulce poskočili na 12. místo. Zlín venku v lize nevyhrál 20. zápas v řadě, počtvrté za sebou tam remizoval a zůstal předposlední.

11. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 2:4 (0:2)

Branky: 77. Reinberk, 90.+4 Daníček z pen. - 16., 53. a 80. Květ, 45.+2 Prekop. Rozhodčí: Petřík - Horák, Vlček - Hocek (video). ŽK: Kozák - Jánoš, Prekop, Köstl. ČK: 12. Borek (Slovácko). Diváci: 4042.

Sestavy:

Slovácko: Borek - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Šimko (46. Petržela) - Havlík, Daníček - Holzer (78. Brandner), Vecheta (14. Nguyen), Duskí (46. Kalabiška) - Kozák (65. Mihálik). Trenér: Svědík.

Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Jánoš (68. Krch), Kovařík (76. Beran) - Květ (87. Novák), Prekop (67. Mužík) - Drchal (76. Bartek). Trenér: Veselý.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Batík - Pečenka, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Matoušek, Červ, Čvančara (kondiční trenér) - Cadu, Kaloč, Šehič, Almási. ČK: 38. Gebre Selassie (Liberec). Diváci: 3858.

Sestavy:

Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Mikula, Červ (57. Purzitidis), Valenta, Preisler (87. Fukala) - Frýdek - Van Buren (90.+2 Rabušic), Matoušek (57. Prebsl). Trenér: Kozel.

Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Frydrych, Lischka, Šehič (86. Fleišman) - Cadu, Kuzmanovič (67. Tetour), Kaloč, Plavšič - Klíma (67. Tijani) - Almási. Trenér: Vrba.

Dynamo České Budějovice - Trinity Zlín 2:2 (2:1)

Branky: 30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák. Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Silný (Zlín). Diváci: 2779.

Sestavy:

Č. Budějovice: Janáček - Čolič, Králik, Havel, Sluka - Broukal, Čavoš - Čmelík (81. Mršič), P. Hellebrand, Potočný (81. Škoda) - Hais (50. Zajíc). Trenér: Weber.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Cedidla (46. Reiter), Hlinka (80. Fillo), Janetzký, Čanturišvili - Dramé (73. Bartošák), Silný (80. Didiba), Jawo (90. Kovinič). Trenér: Jelínek.