Fortuna:Liga • 8. kolo • 19:00

Teplice - Sparta

Teplice
2:2
1:2, 2:0
Konec zápasu
Sparta
42. Gning
83. Gning
16. Jankto
40. Čvančara

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Teplicemi a Spartou Praha. Zápas začíná v sobotu 10. září v 19 hodin.

Teplice byly před sezónou mnoha odborníky pasovány do role aspiranta na sestup, nicméně v dosavadním ligovém ročníku zatím nepodávají vůbec špatné výkony. Na kontě mají osm bodů za vítězství 3:2 nad Jabloncem a 2:1 nad ostravským Baníkem, remizovaly se Zlínem, a dokonce i s mistrovskou Plzní. Minulý víkend odehráli svěřenci trenéra Jarošíka již zmíněné utkání proti Jablonci, kde nejprve vedli, potom prohrávali, ale nakonec zvládli dokonat obrat a zvítězit 3:2.

Výkony pražské Sparty po ostudném vyřazení s norským Vikingem v rámci Evropské konferenční ligy postupně nabírali vzestupnou tendenci, v jednu chvíli Letenští disponovali třemi vítězstvími v řadě, jenže v posledních týdnech mají výkony k ideálu znovu hodně daleko. Priskeho družina poslední tři ligová klání odehrála remízovým výsledkem, a to proti týmům, které by měla porážet. 1:1 hrála s Bohemians a Olomoucí, na domácí půdě minulý víkend v utkání proti Zlínu mohla být ještě ráda za bezbrankovou remízu.

Výkony pražské Sparty po ostudném vyřazení s norským Vikingem v rámci Evropské konferenční ligy postupně nabírali vzestupnou tendenci, v jednu chvíli Letenští disponovali třemi vítězstvími v řadě, jenže v posledních týdnech mají výkony k ideálu znovu hodně daleko. Priskeho družina poslední tři ligová klání odehrála remízovým výsledkem, a to proti týmům, které by měla porážet. 1:1 hrála s Bohemians a Olomoucí, na domácí půdě minulý víkend v utkání proti Zlínu mohla být ještě ráda za bezbrankovou remízu.

Teplice

Teplice vyrukují na Spartu v následujícím rozestavení.

Sparta

Sparta opět zkouší formaci se dvěma útočníky. Ostrý debut čeká brankáře Kováře.

1.

Zápas začal.

1.

Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Fotbalisté Sparty pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy rudé.

2.

Urbanec s Juklem se snažili posunout balón na útočnou polovinu. Dobře zasáhl Jan Mejdr, který balón obranným zákrokem nasměroval do zámezí.

3.

S nelehkou malou domů si Matěj Kovář poradil na jedničku. Nelámal si hlavu se zpracováním a nákopem k levé lajně přesně našel volného Jakuba Jankta.

4.

Útočným faulem se na polovině hřiště provinil Tomáš Čvančara. Ohnal se pravou rukou, tou trefil do obličeje jednoho z protihráčů.

5.

Dalí malá domů na Matěje Kováře byla ještě těžší, než ta před pár okamžiky! Gólman šikovně napálil presujícího Filu a vybojoval odkop od brány.

6.

Premiérový rohový kop utkání rozehrál Lukáš Sadílek na krátkou vzdálenost. Přes dva protihráče se k němu míč vrátil, načež napálil prvního clonícího soka.

7.

Abdallah Gningue obral obránce a už to vypadalo, že se bude řítit společně s Danielem Filou na jediného beka, jenže rozhodčí Zelinka útočníkovi odpískal faul.

8.

Jan Knapík propadl a Sparta pokračovala v útoku. Z levé strany šestnáctky střílel technicky na zadní tyč Jakub Jankto, balón zamířil nad břevno.

9.

Debutující Matěj Kovář se do hry dostává především nohama. Už potřetí dostal nahrávku od spoluhráče a úspěšně pak zvládl sám přihrát, vybral si Mejdra.

10.

Tomáš Kučera byl pod tlakem dvou protihráčů. Nevymýšlel žádné složitosti a z poloviny hřiště do hry zapojil skákavým pasem gólmana Muchu.

11.

Sparťané mají k dispozici volný přímý kop. U levé lajny si výborně pokryl míč Kryštof Daněk, který se nechal povalit na trávník Knapíkem.

12.

Centrovaný balón si našel Jaroslav Zelený. V poslední chvíli jej zřejmě lehce rozhodil Kučera, zakončení hlavou proletělo nad břevnem.

13.

Levou stranou se do příležitosti hnal Tomáš Čvančara. Nehnal se zbytečně do zakončení, naopak výborně odcentroval na Jakuba Jankta, jehož hlavička se mezi tři tyče nevešla.

14.

Stoper Jan Knapík si nevěřil na konstruktivní rozehrávku. Před blížícím se Janem Kuchtou volil zpětný pas na Filipa Muchu, ten poslal dlouhý odkop na útočnou polovinu.

15.

Jakub Urbanec čekal na doplnění. Zkoušel posléze chytrou nahrávku po levé straně do šestnáctky, úmysl protihráče ovšem přečetl Jan Mejdr.

16.

Letenští se ujímají vedení! Favorit uspěl pěknou přímočarou akcí. Jan Kuchta sklepl dlouhou nahrávku doprava na JAKUBA JANKTA, jenž z pravé strany zakončoval technicky na zadní tyč, Filip Mucha natahoval pravou ruku za míčem bez úspěchu.

18.

K rychlé odpovědi chtěl dopomoci Alois Hyčka. Právě u něj ale celá akce skončila, když jeho prudká střílená nahrávka doputovala až do autu.

19.

Vysoký centr Caspera Højera hledal Jaroslava Zeleného. Toho v poslední chvíli rozhodil Knapík, zakončení ze záklonu doletělo o kus vedle levé tyče.

20.

Nechybělo moc, aby Matěj Kovář okořenil svůj debut červenou kartu! Gólman si nenačasoval výběh proti Gningovi dobře a místo balónu sestřelil protihráče. Arbitr Zelinka sáhl ke žlutému trestu.

21.

Hráči ve žlutých dresech se jednohlasně dožadovali konzultace s VARem, avšak rozhodčí Zelinka si je zřejmě jisté, k debatě zatím nedochází.

22.

Exekuce volného přímého kopu se chopil Tomáš Kučera. Balón mířil zajímavě přes zeď, ovšem výborně vyskočil Jaroslav Zelený a kulatý nesmysl vyhlavičkoval na roh.

23.

Teplice ucítili šanci, jsou si vědomi, že Sparta je hratelná. Po nepřesnosti Mejdra zkusil zakončit Daniel Fila, jenže podklouzl, což se výrazně projevilo i na kvalitě nepřesné střely.

24.

Matěj Kovář si jako cíl odkopu vybral Tomáše Čvančaru. Útočník Sparty vyletěl vysoko do vzduchu, proti dvěma protihráčům však neuspěl.

25.

Teplický gólman zaváhal při vyběhnutí proti centru, čehož mohl využít Kryštof Daněk, v hlavičkovém souboji ale nepřetlačil Jana Knapíka.

26.

Opět v hlavní roli Kryštof Daněk, jemuž rozhodčí správně odpískal útočný faul, křídelník povalil na trávník Tomáše Vondráška.

27.

Tentokráte Matěj Kovář přečetl hru na jedničku. Vystartoval proti Danielu Filovi a kulatý nesmysl ve skluzu sebral těsně před Danielem Filou.

28.

Abdallah Gningue viděl za obranu nabíhajícího Daniela Filu. Jenže druhý zmíněný forvard nečekal, že by míč skrze obrannou linii Sparty prošel, takže sprint zastavil.

29.

Moc nechybělo! Matěj Hybš obral Asgera Sørensena čistě, načež si vyměnil balón s Danielem Trubačem a z levé strany šestnáctky střílel na zadní tyč a jen těsně vedle brány.

30.

Alois Hyčka našel svým centrem do vnitra pokutového území Jakuba Urbance, jenž hlavičkoval za penaltou, a navíc ve velkém záklonu, kulatý nesmysl usměrnil nad břevno.

31.

Do defenzivy se vydal vypomoci i Jan Kuchta. A právě on byl tím, kdo společně s Lukášem Sadílkem úspěšně obral o míč Daniela Trubače.

32.

Od pravé lajny odcentroval Jan Mejdr. Žádného ze spoluhráčů nenašel, byl to Jan Knapík, kdo míč odhlavičkoval mimo pokutové území.

33.

Po souboji s protihráčem zůstal na trávníku sedět Jakub Urbanec. Podle prvních obrázků to vypadá na problém s pravým kolenem.

34.

Jan Kuchta si poradil se zpracováním těžkého pasu k pravé lajně. Posléze si rozmyslel postup do šestnáctky, hru zklidnil zpětnou nahrávkou na Caspera Højera.

35.

Na hraně pravidel atakoval Matěj Hybš Jana Kuchtu. Hrát mohl Daniel Trubač, pod tlakem volil nákop po levé lajně na útočnou polovinu.

36.

V posledních okamžicích se Jan Kuchta hodně aktivní. Nyní na malém prostoru zamotal hlavu Janu Knapíkovi, který si nakonec musel vypomoci faulem.

37.

Po ztrátě Tomáše Čvančary vyrazily domácí do nadějného protiútoku. Trubač ale po nahrávce na střed promáchl a ani za ním číhající Fila míč netrefil čistě.

38.

Nedovolený zákrok na svou osobu vybojoval Jan Kuchta. Kulatý nesmysl stihl odehrát včas před Robertem Juklem, ten protihráči nepříjemně došlápl na pravý kotník.

39.

Po standardce Sparty si našel odražený balón Jan Mejdr. Ve velké šanci vypálil na střed, Filip Mucha v pádu vyrazil míč na roh.

40.

Svěřenci kouče Priskeho odskakují do dvoubrankového náskoku! Na centr Højera od rohového praporku si v malém vápně naskočil TOMÁŠ ČVANČARA, na jehož hlavičku k pravé tyči si Filip Mucha sáhl, z brány však míč vytěsnit nedokázal!

42.

Tepličtí fotbalisté jsou zpátky v zápase! Alois Hyčka vyslal parádní nákop do šestnáctky na Daniela Filu, jenž se neunáhlil a balón ještě sklepl do lepší pozice na ABDALLAHA GNINGA, proti dobře umístěné hlavičce k levé tyčce byl Kovář bez šance.

44.

Rázem je psychická výhoda pochopitelně na straně domácích fotbalistů. Zpoza velkého vápna střílel Robert Jukl, hrací předmět proletěl vedle pravé tyče.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45+1.

Presující Jan Kuchta pořádně zaměstnal trojici obránců. Jan Knapík si zkušeně poradil malou domů, hlavou nasměroval míč do Muchových rukavic.

45+2.

A znovu výborně zapracoval Jan Knapík. Správně odhadl, že Kryštof Daněk vyzkouší průnikovou nahrávku a míč sebral ve skluzu.

45+3.

Konec prvního poločasu.

Po prvním poločase má blíže k zisku tří body pražská Sparta. Svůj první gól v rudém dresu vstřelil Jakub Jankto, jenž se v 16. minutě trefil technickou střelou k pravé tyči. Ve 40. minutě skóroval hlavou po centru z rohového kopu Tomáš Čvančara a zdálo se, že Sparta má zápas pevně ve svých rukou, jenže o pouhé dvě minuty později se Teplice vrátily na kontakt, po sklepnutí Fily se hlavou trefil také Abdallah Gning.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 41 % - 59 %

Střely celkem: 9 - 6

Střely na bránu: 1 - 3

Střely mimo bránu: 7 - 3

Zblokované střely: 1 - 0

Rohové kopy: 1 - 2

Ofsajdy: 1 - 0

Fauly: 7 - 4

Žluté karty: 0 - 1

46.

Začal druhý poločas.

47.

Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozložení.

48.

Tomáš Čvančara chtěl zmást Jana Knapíka puštěním míče za sebe. Teplický stoper se nachytat nenechal a po zpracování rychle posunul na volného Hyčku.

48.

Tomáši Vondráškovi vůbec nevyšla rozehrávka. David Pavelka se okamžitě prvním dotekem snažil oslovit Jana Kuchtu, tomu nevyšla klička proti Robertu Juklovi.

49.

Gólman Matěj Kovář si při hře nohama hodně věří. Nechal do těsné blízkosti přiběhnout Abdallaha Gninga, aby posléze těsně kolem jeho levé nohy přihrál Mejdrovi.

50.

Středopolař Robert Jukl před dotírajícím Davidem Pavelkou posunul míč k Aloisu Hyčkovi, jemuž nevyšlo zpracování. Nicméně Teplice na balónu budou pokračovat, protože Pavelka dohrál Jukla nedovoleně.

51.

Tomáš Kučera nejprve udržel na zádech Lukáše Sadílka, aby následně nahrál k levé lajně Urbancovi. Akce pokračovala přes Filu až do vápna na Gninga, jenž po souboji se Zeleným ztratil rovnováhu a z otočky střílel v pádu slabě.

52.

Domácí stoper Tomáš Vondrášek tvrdě zajel skluzem do Kryštofa Daňka. Arbitr Zelinka však k překvapení hlavně fotbalistů Sparty faul neodpískal.

53.

Že alespoň k drobnému kontaktu došlo přispívá fakt, že Kryštof Daněk zůstává sedět na trávníku, a dokonce dochází k obstříknutí pravého kolene.

54.

Utkání pokračuje. Jaroslav Zelený si nevěřil na konstruktivní rozehrávku a zapojil do hry Matěje Kováře, přes něj hra pokračovala k Janu Mejdrovi.

55.

Jan Kuchta v pravý čas vyslal průnikovou nahrávku na Tomáše Čvančaru, jenž vyzkoušel přenesení hry na Caspera Højera, toho pokryl Jan Knapík.

56.

Faul na svou osobu vybojoval Tomáš Vondrášek. Tělem si výborně pokryl míč, aby ho posléze nedovoleně povalil na trávník Lukáš Sadílek.

57.

Teplice za favorizovaným soupeřem rozhodně o moc nezaostávají. Zkouší kombinovat na útočné polovině, avšak defenzivní linie Sparta je velmi dobře rozestavená a nevykazuje viditelnou mezeru.

58.

V obležení tří protihráčů Robert Jukl stihl na okamžik zvednout hlavu a přenést hru na Tomáše Vondráška, ten měl kolem sebe naopak liduprázdno.

59.

Individuálně vyzkoušel štěstí Tomáš Čvančara. V poslední chvíli před něj výborně natlačil tělo Matěj Hybš, v pádu pak i zvládl nahrál osamocenému Hyčkovi.

60.

Dlouhý Muchův odkop prodloužil Tomáš Kučera na Daniela Filu, tomu klička proti stoperské dvojice nevyšla dle představ.

61.

Střídání Teplice: odchází Daniel Fila, přichází Filip Žák.

62.

Včas z brankové čáry vystartoval Filip Mucha, aby hrací předmět zalehl před Tomášem Čvančarou, což se mu povedlo s poměrně velkou rezervou.

63.

Filip Žák se málem uvedl gólem! Dostal pěknou přihrávku na pravou stranu šestnáctky, odkud silnější pravačkou pálil ostře na zadní tyč. Matěj Kovář s tímto řešením počítal a byl na zemi v pravý čas, aby ho vyrazil do bezpečí.

64.

Na ostřejší zákroky si ve zbývajících minutách musí dávat velký pozor Robert Jukl. Poté, co ve skluzu sestřelil Kryštofa Daňka, totiž neunikl žlutému kartónku.

65.

Lukáši Sadílkovi se přenesení hry na Caspera Højera povedlo na jedničku. Norský obránce si poradil se zpracováním, místo očekávané přihrávky opředu zapojil Zeleného.

66.

Narážečka mezi Janem Mejdrem a Janem Kuchtou vyšla na jedničku. Pravý obránce posléze zvolil střílený centr do malého vápna, kde Tomáš Vondrášek přetlačil Čvančaru.

67.

Po střetu s Asgerem Sørensenem nešťastně podklouzl Abdallah Gning. Útočník zůstal sedět na trávníku, potřeba je zdravotnická péče.

68.

Střídání Sparta: odchází Jan Kuchta, přichází Tomáš Wiesner.

69.

Ofenzivu mužstva podpořil Jan Mejdr. Do vnitra pokutového území vymyslel zajímavý centr, před adresátem Tomášem Čvančaru odklízel Tomáš Vondrášek do autu.

70.

V poslední chvíli si Tomáš Wiesner rozmyslel zakončení z levé strany velkého vápna. Do středu vylepšil palebnou pozici Jakuba Jankta, střela pravačkou z první proletěla vedle pravé tyče.

71.

Po delší době si zase zahrál Matěj Kovář. Dovolil si i balón zpracovat, posléze nevymýšlel a dlouhý odkop poslal na útočnou polovinu.

72.

Hodně volného prostoru Tomáši Wiesnerovi paradoxně uškodilo. Místo očekávaného zakončení vymýšlel zbytečnou nahrávku na Čvančaru, jehož navíc pokryl Knapík.

73.

Střídání Teplice: odchází Robert Jukl, přichází Soufiane Dramé.

73.

Střídání Teplice: odchází Jakub Urbanec, přichází Jan Shejbal.

74.

Fotbalisté ve žlutých dresech postupně přenesli balón na útočnou polovinu. Na konci akce byl zblokovaný centr Daniela Trubače. Roh pro domácí.

75.

Proti vysokému centru skvěle vystartoval Matěj Kovář. Navíc bleskově rozjel protiútok, v jehož průběhu Wiesner posunul po levé lajně míč na Daňka, střílený pas do vápna srazil do zámezí blokující Kučera.

76.

Arbitr Zelinka udělil Jakubu Janktovi na cestu ze hřiště žlutou kartu, dle jeho mínění šel křídelník Sparty za postranní čáru až příliš pomalu.

76.

Střídání Sparta: odchází Jakub Jankto, přichází Adam Karabec.

77.

Faul vybojoval Lukáš Sadílek. Střední záložník si výborně poryl balón, zezadu se potom nechal podrazit Tomášem Kučerou.

78.

Svou práci směrem do defenzivy odvedl Jan Shejbal na jedničku. Ponechal na zádech Jana Mejdra a míč nechal doputovat mimo hrací plochu.

79.

Standardku pro Teplice vybojoval Abdallah Gning. V plném sprintu si zvládl i výborně krýt míč, útočníka podrazil do defenzivy se vracející Jan Mejdr.

80.

Pěkným centrem se prezentoval Matěj Hybš. Hledal nejspíše Jana Shejbala, který ale ani ve skluzu nezvládl míč usměrnit za Kovářova záda.

81.

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Sparta udržuje těsný jednobrankový náskok, Teplice ovšem bojují a soupeři nedávají nic lacino.

82.

Není to dnes poprvé, co Kryštof Daněk zazdil skvěle vypadající protiútok. Tomáši Wiesnerovi ovšem adresoval hodně pomalou nahrávku, takže místo úniku a případné pojistky vedení přišel úspěšný obranný skluz Dramého.

83.

Stínadla bouří, je vyrovnáno! Kovář vyhodil míč na Højera, jemuž balón trestuhodně proletěl pod nohou. Daniel Trubač bez přehnaného vymýšlení posunul hrací předmět na ABDALLAHA GNINGA, senegalský útočník si potáhl míč do vápna a ránou na přední tyč zapsal druhý dnešní střelecký úspěch!

85.

Severočeši tuší, že existuje šance i na obrat, navíc v momentě, kdy je soupeř nalomený. Ještě hlasitěji také povzbuzují své oblíbence diváci.

87.

Zajímavě vypadající volný přímý kop vybojoval Lukáš Sadílek. Už už to vypadalo, že vystřelí, když ho zezadu nedovoleně poslal k zemi Kučera.

88.

Podle očekávání se do balónu opřel Casper Højer. Prudkou ránou chtěl propálit zeď, což se mu nepodařilo, Abdallah Gning se nezalekl a zůstal stát čelem k míči.

89.

Následovala bitva o odražený míč. Dostal se k němu Tomáš Čvančara, ale pouze za cenu nedovolených prostředků. Arbitr Zelinka píská útočný faul.

90.

Filip Mucha hrdinou okamžiku! Po podklouznutí Aloise Hyčky na něj sám postupoval Casper Højer, gólman však Norovi skvěle zmenšil střelecký úhel a ránu vyrazil!

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90+1.

A další spálená sparťanská tutovka! Centr od rohového praporku se dostal k Davidu Pavelkovi, ani on z bezprostřední blízkosti na Muchu nevyzrál!

90+2.

Zajímavá akce byla k vidění i na druhé straně. Dalekonosný projektil vypálil k levé tyči Jan Shejbal, Matěj Kovář předvedl pěknou robinzonádu a balón schoval v rukavicích.

90+2.

Střídání Teplice: odchází Abdallah Gning, přichází Ladislav Kodad.

90+3.

Útočným faulem se proti pravidlům provinil Daniel Trubač. Proti norskému bekovi Casperu Højerovi se provinil držením za dres.

90+4.

Proti dlouhému nákopu za obranu vystartoval z brankové čáry Filip Mucha. Kulatý nesmysl sebral do rukavic před Čvančarou se značnou rezervou.

90+5.

Konec zápasu.

Utkání mezi Teplicemi a Spartou vítěze nepoznalo. Přesto, že hosté krátce před koncem první půle vedli rozdílem dvou branek, tak nakonec berou pouze bod za remízu 2:2.

Skóre střetnutí otevřel v 16. minutě Jakub Jankto, pro nějž se jednalo o premiérový gól v rudém dresu. Když ve 40. minutě navyšoval na 2:0 Tomáš Čvančara, zdálo se, že má Sparta utkání pod kontrolou. Jenže o pouhé dvě minuty později vrátil Teplice na kontakt Abdallah Gning a senegalský forvard sehrál hlavní roli i u vyrovnávací branky, když po zaváhání Højera a nahrávce Trubače srovnal na konečných 2:2.

Letenští remizovali počtvrté v řadě a v tabulce jim náleží třetí příčka, přičemž na druhou Slavii ztrácí tři body. Teplice, které jsou s bodem určitě spokojenější, poskočily na devátou pozici.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 44 % - 56 %

Střely celkem: 13 - 12

Střely na bránu: 4 - 6

Střely mimo bránu: 8 - 4

Zblokované střely: 1 - 2

Rohové kopy: 2 - 4

Ofsajdy: 1 - 0

Fauly: 14 - 12

Žluté karty: 1 - 2

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy