58. Tecl
76. Lingr
79. Usor
89. Usor

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání čtvrtého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Pardubicemi. Zápas začíná v neděli 21. srpna v 19 hodin.

Fortuna:Liga se po svém rozjezdu dostala už do 4. kola. To se rozjelo už včera dvěma zápasy. Plzeň měla svůj duel s Brnem odložený kvůli předkolu Ligy mistrů, Bohemians s Hradcem Králové navíc museli odložit duel kvůli vydatnému dešti. Hrálo se tak jen na 2 stadionech. Mizernou formu má v úvodu sezony ostravský Baník. Ten minulé kolo poprvé vyhrál, jenže včera prohrál už podruhé doma, tentokrát nečekaně s Teplicemi 1:2. Hrálo se i v Mladé Boleslavi. Domácí vedli v pauze nad Spartou 1:0, ale letenský celek už i bez Hancka dokázal třemi brankami otočit. Priskeho tým je tak s devíti body prozatím v čele. Dnes je však může bodově dohnat rival z Edenu. Slavii čeká totiž domácí duel s Pardubicemi.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského zažívají turbulentní start sezony. S přehledem smetli ve 2. předkole Evropské konferenční ligy gibraltarský St Joseph, poradili si i s řeckým Panathinaikosem. Úvod ligové sezony však nebyl optimální. V hradeckém exilu v Mladé Boleslavi sešívaní nepředvedli dobrý výkon a prohráli 0:1. V druhém kole už to bylo lepší a proti od podlahy hrajícímu Zlínu v Edenu vyhráli 4:1. Před týdnem je čekal Jablonec, ten začal dobře, ale brzké vyloučení zmařilo jejich snahu. Slavia vedla dvakrát už o dvě branky, nakonec se ale musela strachovat, aby proti oslabenému soupeři udržela výhru 3:2. Nyní doma chce tři body.

Vršovický má však co napravovat. Kromě ligové sezony se nachází i uprostřed boje o základní skupinu Evropské konferenční ligy. Slávisté byli před prvním utkáním s polským Rakówem Čenstochová favority, jenže čtvrteční duel se vyvíjel poněkud jinak. Polský celek byl jasně lepší, brzo vedl a po vyrovnání si do minuty znovu vzal své vedení zpět. Hráči pražského celku mohli být vůbec rádi, že si z Polska odvezli prohru jen o jednu branku. V domácí odvetě ve Fortuna Aréně budou mít sešívaní co dělat. Dá se čekat, že dnes znovu obmění velkou část sestavy.

Jindřich Trpišovský dnes zvolil tuto sestavu. Kvůli zranění chybějí Bořil, Oscar, Hovorka, Santos, Ewerton, Plavsic, Provod, Sor a Jurečka. V obraně tak nastoupí Douděra, Ousou, Kačaraba a vlevo David Jurásek. Před ním bude hrát jeho jmenovec Matěj, vpravo pak Lukáš Masopust. Střed zálohy obstarají Holeš, Ševčík a Traore a na hrotu nastoupí dnes Stanislav Tecl.

Pardubice stále hrají své domácí duely ve vršovickém Ďolíčku. V prvním kole Východočeši přehrávali České Budějovice, ale Jihočeši byli efektivnější a odvezli si výhru 2:0. Pardubice poté sahali po bodu v Plzni, čtvrt hodiny před koncem je ale popravila branka obránce Havla. První bodů se tak dočkali až ve třetím kole, kdy ve svém exilu trochu překvapivě přehráli do té doby suverénní Liberec. Dnes je čeká test největší, utkání na hřišti největšího favorita na ligový titul. Pardubičtí by však chtěli využít nedobrého rozpoložení po čtvrteční prohře Slavie v Polsku.

Hosté nastoupí v tomto složení. Proti výbornému utkání s Libercem došlo ke třem změnám. Chybí jednadvacetiletý stoper Vlček, který je kmenovým hráčem Slavie. Místo absentujících Hlavatého a Tischlera pak nastoupí Dominik Mareš a Ondřej Chvěja. Na hrotu budou pardubičtí hráči spoléhat na zkušeného sedmatřicetiletého kapitána Pavla Černého.

Dnes se odehrály už tři utkání. Jablonec ani napočtvrté nevyhrál, tentokrát jen remizoval 2:2 ve Zlíně. Překvapivě doma ztratil i jablonecký rival z Liberce. Tým ze severu Čech jen remizoval 1:1 s Českými Budějovicemi. Úspěchem z evropských pohárů posilněné Slovácko sice v Olomouci prohrávalo, po změně stran ale přišly změny a tým z Uherského Hradiště otočil na 2:1. Trefil se i nový muž v kádru Ondřej Mihálik, na toho pak navázal zkušený Libor Kozák.

Oba celky nastupují na trávník Fortuna Arény. Domácí tradičně v sešívaném, hosté dnes v modrém.

Hlavní sudí Marek Radina zahájil zápas.

2

Východočeši stihli v úvodu už dva fauly. nedaří se jim dostat čistě ze své poloviny.

6

Slavia měla solidní tlak, jenže centry létající z obou stran k zakončení nevedly.

9

Velmi zajímavou ránu vyslal zpoza vápna Petr Ševčík. K tomu se odrazil sražený centr. Záložník sešívaných pálil slabší levou, ale i s tečí hostující defenzivy zamířil nad bránu Budinského.

14

Viktor Budinský, který přišel v létě z Baníku Ostrava, si dnes na nedostatek práce asi nebude moct stěžovat. Tentokrát ale centr Davida Juráska s přehledem ukryl do náruče.

16

Dobrý přechod do útoku Pražanům zhatila chybná přihrávka Masopusta. Hosté ale hodně ztrácí míč a sešívaní toho využívají. Tímto tempem přijde brzy pro Pardubice trest.

18

Po rohovém kopu se do zakončení dostal Kačaraba, ale hosté zablokovali jak jeho pokus, tak dorážku Matěje Juráska.

20

Prvním žlutě potrestaným je Robin Hranáč, který stáhl rukama k zemi Stanislava Tecla.

23

Stanislav Tecl dostal od Matěje Juráska pěknou kolmici, běžel sám, ale bránu minul. Nakonec ale stejně vystřelil nahoru praporek pomezního.

25

Devatenáctiletý Dominik Mareš nehrál dobře a dnes v utkání končí. Na trávníku jej nahradil Nana Akosah-Bempah z Ghany.

30

Pěkná kombinace dvojice Jurásků. David vysunul do vápna Matěje, ale na jeho střílený centr Tecl nedosáhl.

31

Slavia se dočkala po půlhodině hry. Pardubice si špatným výkonem o branku říkaly a trest opravdu přišel. David Jurásek poslal z levé strany centr, který přeletěl hlavní chumel hráčů ve vápně až na zadní tyč. Tam byl naprosto osamocený David Douděra a hezky z voleje prostřelil Budinského mezi nohy.

33

Tlak Slavie pokračuje, po krásné kombinaci se v dobré pozici ve vápně objevil Holeš, ale sám byl nejspíš zaskočen, kolik má prostoru, a míč tak ani nevystřelil, ani přesně nepřihrál.

40

Hostující tým dnes hraje opravdu katastrofický zápas. Neudrží míč, ztrácí, propadá. A Slavia to dokázala před poločasovou přestávkou využít k druhé brance. Ztrátu Helešice využili sešívaní k brejku, Ševčík poslal míč doleva na Masopusta, kterému udělal prostor David Jurásek. Zkušený záložník mohl i střílet, ale ještě vrátil míč na hranici penaltového puntíku. Tam byl připravený Stanislav Tecl a s přehledem zakončil.

43

Stanislav Tecl byl znovu ve velké šanci. David Jurásek z levé strany poslal velmi dobrý míč, Tecl hlavou zakončil, ale Viktor Budinský byl proti a míč zázračně vyrazil.

44

Tak tohle je fotbalová tragédie, co se dnes děje Pardubicím. 0:2, mizerný výkon a před pauzou se po hloupé druhé žluté kartě nechal vyloučit obránce Robin Hranáč. Outsider utkání tak bude dohrávat v oslabení.

45

Za protesty viděli žlutou kartu i kouč Východočechů Jiří Krejčí a také záložník Kamil Vacek.

První půle končí, Slavia vede 2:0.

První půle nemohla být pro Pardubice horší. Hráči hostů nedokázali podržet míč, ztráceli jej v blbých pozicích, navíc nechávali hrozná okénka v obraně. Tým jako Slavia si samozřejmě s takovým počínáním ví rady. Po půlhodině otevřel skóre Douděra a za deset minut ho napodobil Tecl. V závěru první půle dostal ještě přísnou druhou žlutou Hranáč a musel tak do šaten. Pardubice budou dohrávat v Edenu v oslabení.

Hosté před startem druhé půle dvakrát střídají. Jan Halász a Tomáš Koukola nahradili Dominika Kostku a Ondřeje Chvěju.

Druhá půle právě začala.

47

Viktor Budinský si asi ve druhé půli hodně zachytá. Hned po pauze Kačaraba kolmicí našel Matěje Juráska, ten ale brankáře Budinského nepřehodil.

48

Netrvalo to ani minutu a Slavia už přidává třetí branku. Po skvělé práci Lukáše Masopusta zůstal volný ve vápně Stanislav Tecl, zpracoval si míč a zakončil přesně na bližší tyč.

54

Další dobrý centr z levé strany, tentokrát ale Ševčík na zadní tyči jen přihrál do náruče Budinskému.

58

Aiham Ousou poslal pěkným míčem za obranu do šance Tecla. Ten sice byl v ostrém úhlu, ale dokázal velmi pěkně obstřelit Budinského. Hattrick pro často kritizovaného útočníka.

60

Pavel Černý dnes dohrál, nahradil ho Marek Červenka.

61

Hned trojí změnu přichystal Jindřich Trpišovský. Odpočinout si před pohárovým utkání ubrali Petr Ševčík, Lukáš Masopust a Ibrahim Traore. Nahradili je Marek Icha, Moses Usor a Ondřej Lingr.

62

Moses Usor je hned od nástupu při chuti. Sice trochu ukázal sobeckost, když dvakrát pálil místo přihrávky, ale druhá rána nadělala Budinskému problémy.

65

Šance se množí, po dobré práci Lingra dostal ve vápně šanci Matěj Jurásek, ten ještě předal míč Teclovi, čtvrté brance ale stála v cestě tyčka.

66

Ze hry odešel i kapitán Tomáš Holeš. Toho nahradil mladý útočník Daniel Fila.

66

Dominik Janošek byl v souboji s Douděrou až příliš ostrý, za trest obdržel žlutou kartu.

69

David Douděra znovu hráčem, na kterém si zchladili hosté žáhu. Marek Červenka si zbytečně vysloužil žlutou kartu.

71

Tecl z úhlu pálil střílený centr do vápna. Našel ale jen náruč Budinského.

72

Ještě další změna v kádru Pardubic. Utkání dohrál Tomáš Solil, nahrazuje jej Bernardo Rosa.

74

Dnes v utkání dohrál už i Stanislav Tecl. Dostává se mu potlesku vestoje za vstřelený hattrick. Na trávníku jej nahrazuje Ondřej Kričfaluši. Pro osmnáctiletého hráče je to ligová premiéra.

76

Gólové hody pokračují. Tentokrát se dočkal Ondřej Lingr. David Douděra přidává k brance i parádní asistenci. Tentokrát z voleje poslal střílený centr do vápna, kde byl volný střídající Ondřej Lingr.

79

Tenisovou terminologií - game, set and match. Tenisový kanár je na světě, Slavia totiž zvyšuje na 6:0. Do vápna z levé strany krásně vnikl Matěj Jurásek, zvedl hlavu, našel přesně Moses Usora a nigerijský útočník z první zakončil přesně.

84

Žlutou kartu vyfasoval po útočném faulu i Moses Usor.

88

Dominik Janošek umí vypálit z dálky, ale tento pokus neměl naději na úspěch.

89

Moses Usor přidává gól číslo dvě. Měl spoustu prostoru, pěkně se uvolnil, dostal se do vápna a obstřelil Budinského, který dnes chudák nebude mít lehké spaní.

90

Už jen minutu se bude nastavovat.

Slavia si spravila chuť po nezdaru v polské Čenstochové. Sešívaní neměli žádný problém s Pardubicemi, jejichž hráči vypadali, jak kdyby v utkání ani nebyli. Mdlý výkon v první půli znamenal naštěstí pro jen dvě branky, jenže v závěru přišlo hodně přísné vyloučení a museli dohrávat v oslabení. Sešívaní v druhé půli dominovali, odevzdaného soupeře deptali a zásluhou hattricku Tecla porazili svého soupeře 7:0. Srovnali se tak bodově se Spartou.

Ode mě to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.