FK Pardubice

Zpestří fotbalovou ligu bývalý americký reprezentant? Gil je na testech v Pardubicích
Fotbal

Ofenzivní záložník Luis Gil si možná vyzkouší i českou nejvyšší soutěž: podstupuje testy v týmu nováčka z Pardubic.
Pozor na novou posilu Slovácka, střelec z Eindhovenu skolil i slovenského mistra
Česká liga

V dalších přípravných duelech porazila Olomouc Rosice 1:0 a čerstvě prvoligové Pardubice podlehly druholigové Chrudimi 2:3.
Jeřábek jako symbol pardubické pohádky. Z divizního řezníka bude ligový správce
Fotbal

Jan Jeřábek hraje za Pardubice čtrnáct let, na stadionu dělá i správce. Jeho příběh se vine pohádkovou cestou z divize mezi elitu jako červená nit.
Krejčí měl v derby vidět červenou. Sudí chybovali i v postupovém zápase Pardubic
Česká liga

Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí měl být v závěrečném 5. kole ligové nadstavby v derby na hřišti mistrovské Slavie (0:0) vyloučen.
Ježek ho lákal do Sparty, Slavia neměla byt. A tak Kára vykopal Pardubicím první ligu
Česká liga

Vítězstvím 4:1 nad Vyšehradem v předposledním kole druhé fotbalové ligy si Pardubice zajistily prvoligovou legitimaci. Po předlouhých 51 letech!
Krejčí: Dva lidé v manželství se rozvedou, nás třicet si sedlo jako zadek na hrnec
Česká liga

Trenérovi fotbalistů Pardubic Jiřímu Krejčímu po postupu do nejvyšší soutěže nedocházelo, co jeho tým dokázal.

Pardubice zvládly dohrávku v Třinci a přiblížily se postupu

Fotbalisté Pardubic v dohrávce 26. kola druhé ligy vyhráli 1:0 v Třinci a dva zápasy před koncem si upevnili první místo v tabulce. Východočeši mají na kontě 67 bodů a jejich jediný konkurent v boji o přímý postup Brno za nimi zaostává o čtyři body.

Zápas se měl původně odehrát před necelými třemi týdny, ale kvůli pozitivnímu nálezu na koronavirus u jednoho z hráčů Třince a následné čtrnáctidenní karanténě celého slezského celku byl odložen.

Pardubice měly od začátku navrch, ale dlouho si nedokázaly poradit s pozornou obranou domácích. O výhře hostů nakonec rozhodl čtyři minuty před koncem Toml a Východočeši díky němu natáhli sérii bez porážky na 12 zápasů, ale hlavně odskočili Brnu na rozdíl čtyř bodů.

V předposledním kole nastoupí Pardubice doma proti třináctému Vyšehradu a sezonu zakončí na hřišti Žižkova. Zbrojovku čekají zápasy v Prostějově a s Vlašimí.

O krok blíže první lize. Pardubice vyhrály v Chrudimi a upevnily si vedení
Česká liga

Fotbalisté Pardubic vyhráli 3:1 v Chrudimi a tři kola před koncem vedou druhou ligu o čtyři body před Brnem. Dva góly z penalty dal Michal Hlavatý.

Pardubice porazily Jihlavu 2:1 a vrátily se do čela druhé ligy

Fotbalisté Pardubic porazili v dohrávce 27. kola druhé ligy šestou Jihlavu 2:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Brno. Východočeši navíc mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Domácí rozhodli o výhře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. V páté minutě se po Čelůstkově centru prosadil hlavou Černý. O pět minut později po další Čelůstkově přihrávce do vápna doputoval míč k Hlavatému, který v pádu zvýšil na 2:0. Vysočina snížila v 57. minutě díky Zoubelemu, který proměnil pokutový kop. V 87. minutě obdržel hostující trenér Kučera červenou kartu kvůli hozené lahvi na hřišti, přestože ji nehodil on.

Pardubice, které předtím dvakrát remizovaly, neprohrály už deset kol. Jihlava nenavázala na předchozí dvě výhry a potvrdila, že se jí venku v ligové sezoně nedaří. Na hřištích soupeřů naplno bodovala jen ve dvou ze 14 zápasů.

Z divize mezi elitu. Pardubická senzace je blízko, město se kvůli fotbalu zadluží
Fotbal

Senzační vzestup fotbalových Pardubic spěje k euforické tečce - postupu do elitní soutěže.