Sparta překvapení nedopustila, na trefu Boleslavi odpověděla třemi góly

20. 8. 2022 20:55
Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu ve čtvrtém kole první ligy v Mladé Boleslavi 3:1. Domácí vedli zásluhou Denise Donáta, ale Pražané v rozmezí 50. až 58. minuty otočili výsledek.

Nejprve se prosadil Lukáš Juliš a po něm Asger Sörensen, pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Čvančara. Pražané vyhráli v nejvyšší soutěži třetí zápas po sobě a vedou neúplnou tabulku. Naopak Středočeši stále čekají na první triumf v ligové sezoně.

Hosté nastoupili v obraně bez stopera Hancka, který jedná o přestupu do Feyenoordu Rotterdam. Už po dvou minutách mohla jít Sparta do vedení, jenže kapitán Pavelka vystřelil z vápna těsně vedle.

O chvíli později domácí brankář Polaček zneškodnil Peškovu přízemní střelu z šestnáctky. Na opačné straně Šimkovu hlavičku pod břevno gólman Holec vytáhl na roh. Ve 24. minutě Jankto nahradil zraněného sparťanského křídelníka Peška. Po půlhodině hry krajní bek hostů Höjer z úhlu neprostřelil Polačka.

V 38. minutě domácí otevřeli skóre, když Donát v souboji ve vápně předčil Karabce a hlavou pomocí odrazu od tyče překonal Holce. Dvacetiletý obránce vstřelil svůj první ligový gól v kariéře.

Pět minut po přestávce Letenští srovnali. Střídající Čvančara našel Juliše a ten se střelou na zadní tyč nemýlil. Sparťanský útočník se i vinou dlouhého zranění trefil v nejvyšší soutěži poprvé od loňského května.

V 58. minutě hosté dokonali obrat po dánské spolupráci. Höjer centrem z rohu do vápna našel Sörensena, který oslavil premiérový gól v české lize.

Vedení Sparty mohl dvakrát navýšit střídající Drchal, ale Polaček byl v obou případech proti. Definitivní uklidnění přinesl hostům Čvančara střelou na bližší tyč.

Pražané vyhráli šestý vzájemný ligový zápas v řadě. Na hřišti Mladé Boleslavi triumfovali v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a dali při tom 11 branek.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:3 (1:0)

Branky: 38. Donát - 50. Juliš, 58. Sörensen, 89. Čvančara. Rozhodčí: Hocek - Hájek, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Suchý, Stránský, Matějovský, Šimek, Krobot, Hoftych (trenér) - Pavelka, Jankto, Priske (trenér). Diváci: 4713.

M. Boleslav: Polaček - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Dancák (86. Žitný), Donát (71. Krobot) - Stránský (66. Fulnek), Matějovský, Ladra (86. Skalák) - Škoda. Trenér: Hoftych.

Sparta: Holec - Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer - Pavelka, Sadílek - Daněk (83. Wiesner), Karabec (46. Čvančara), Pešek (24. Jankto, 72. Fortelný) - Juliš (72. Drchal). Trenér: Priske.