Berbr prohrál další soud. Omlouvat se mu nemusí ani sudí Kovařík

ČTK ČTK
11. 3. 2019 14:58
Bývalý rozhodčí Tomáš Kovařík se za výroky v médiích nemusí omluvit místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi a bývalé šéfce komise rozhodčích Dagmar Damkové. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 9, napsal dnes server iSport.cz. Rozhodnutí není pravomocné, Berbr s Damkovou se proti němu odvolají.
Roman Berbr
Roman Berbr | Foto: Milan Kammermayer

Kauzu odstartoval v srpnu 2015 jiný bývalý rozhodčí Libor Kovařík, když veřejně kritizoval situaci v prostředí českých fotbalových sudích. Zvláště kritizoval počínání Berbra, jenž z pozice místopředsedy zasahoval do práce komise rozhodčích.

K Liboru Kovaříkovi se přidali další kritici, na což následně Berbr a Damková reagovali sérií žalob. Okresní soud pro Brno-venkov loni v listopadu nepravomocně rozhodl, že se jim nemusí omlouvat fotbalový rozhodčí Radek Kocián. Kocián na podzim 2015 v otevřeném dopise adresovaném tehdejšímu předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi podpořil Libora Kovaříka a naznačil, že právě Berbr stál v roce 2012 za jeho koncem v roli ligového rozhodčího.

Berbr s Damkovou už dříve neuspěli u soudu ve sporu s rozhodčím Antonínem Kordulou, po kterém požadovali omluvu za výroky v médiích. Kordula v roce 2015 naznačil, že rozhodčí neřídila Damková, ale Berbr, který k tomu neměl kompetence.

Vedle Korduly, Kociána a Tomáše Kovaříka požadují Berbr s Damkovou u soudu omluvu po Liboru Kovaříkovi. Po něm chtějí i 800.000 korun. Po dalším z kritiků, bývalém reprezentantovi Ladislavu Vízkovi, žádají omluvu a 100.000 korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy