Boleslav v poháru uspěla na hřišti Plzně

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
7. 3. 2012 19:08
Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav 1:1

Plzeň - Mladá Boleslav opět po roce trápí Viktorii Plzeň v českém poháru. Loňský přemožitel úřadujících ligových šampionů v úvodním zápase osmifinále totiž na hřišti Plzně uhrál nadějnou remízu 1:1.

Viktoria do utkání nastoupila bez několika tradičních opor, jako například Pavla Horvátha a Václava Pilaře, a na její hře to bylo znát.

Nicméně i tak se do prvních šancí dostali domácí: Michal Ďuriš nejprve ve 24. minutě trefil břevno a o čtrnáct minut později se zase po dobrém kontru neprosadili Tomáš Berger s Danielem Kolářem.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde
Pohár bude sponzorovat Česká pošta. Za 26 milionů

Sparta porazila Znojmo a je ve čtvrtfinále poháru
České Budějovice a Liberec jsou ve čtvrtfinále poháru

Do druhé půle ale naběhli hosté mnohem aktivněji a odměnou jim byl úvodní gól zápasu. Centr z rohu na zadní tyč nadvakrát do sítě dopravil Jasmin Ščuk.

Klíčovou se pak pro vývoj utkání ukázala 57. minuta, kdy nejprve odpustili rozhodčí Limberskému penaltový faul na aktivního Filla, a následně se po brejku a nedorozumění hostující obrany prosadil Tomáš Wágner, jenž srovnal na 1:1.

To ale bylo co se týče fotbalu to poslední, co mohly čtyři tisícovky fandů ve Štruncových sadech vidět. O soupeři Sparty ve čtvrtfinále Poháru České pošty se definitivně rozhodne příští týden.

Úvodní utkání 4. kola fotbalového Poháru České pošty:

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 57. Wágner - 47. Ščuk. Rozhodčí: Orel. ŽK: Trapp - Kysela, Ščuk, Štohanzl. Diváci: 4200.

Sestavy:

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský (54. Limberský), Ševinský, Řezník - Trapp - Berger (62. Petržela), Kolář, Ďuriš, Hora (79. Pilař) - Wágner. Trenér: Vrba.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Ščuk, Janíček, Štohanzl (90. Kalina) - Zahustel (75. Chramosta), Mareš (86. Táborský), Fillo. Trenér: Koubek.