Sparta porazila Znojmo a je ve čtvrtfinále poháru

16. 11. 2011 20:28
Sparťané v domácí odvetě vyhráli jasně 3:0
Sparťan Miroslav Slepička v hlavičkovém souboji s Hannu Tihinenem z FC Curych v úvodním zápase základní skupiny Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v odvetě 4. kola Ondrášovka Cupu na domácím hřišti druholigové Znojmo 3:0 a v pohodě si pohlídali postup mezi osm nejlepších týmů.

V duelu prakticky nebylo co řešit už po první zápase, který Sparťané ve Znojmě vyhráli 4:1. Doma jim další jednoznačnou výhru vystříleli Slepička, Mareš a Kadlec.

Ve čtvrtfinále už bude mít Sparta mnohem těžšího soupeře, a sice vítěze souboje mezi Plzní a Mladou Boleslaví.

Plzeň i bez reprezentantů vyhrála v poháru v Sokolově
České Budějovice a Liberec jsou ve čtvrtfinále poháru

Sparta proti Znojmu nenastoupila v optimální sestavě, po delší době si zahráli například Juhar, či Podaný. A na začátku se domácí horko těžko prosazovali.

Reakce trenérů na sebe nenechala dlouho čekat. Už po půlhodině hry nahradil Huška útočník Slepička. A po dvou minutách tečoval střelu Podaného do sítě.

Ve druhé půli definitivně zlomil odpor soupeře proměněnou penaltou Mareš. V závěru určil konečné skóre Václav Kadlec.

Odvetné utkání 4. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

Sparta Praha - Znojmo 3:0 (1:0)
Branky: 36. Slepička, 55. Mareš z pen., 87. Kadlec. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Šecová. První zápas 4:1, postupuje Sparta.

Sestava Sparty: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Podaný (89. Frýdek) - Mareš (89. Sýkora), Hušek (34. Slepička), Grajciar, Hušbauer, Juhar - Kadlec.