4. 8. 2011 19:01
Mladá Boleslav - Larnaka 2:2, celkově 2:5
Procházka z Mladé Boleslavi brání hráče Fiorentiny Semioliho
Procházka z Mladé Boleslavi brání hráče Fiorentiny Semioliho | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi si nezahrají o základní skupinu Evropské ligy. Rozhodla o tom jejich remíza 2:2 s AEK Larnaka ve čtvrtečním odvetném zápase třetího předkola této soutěže.

V součtu s prvním duelem na Kypru, který Středočeši prohráli 0:3, totiž vítěz českého poháru dosáhl nelichotivého skóre 2:5 a s evropskými poháry se loučí.

O branky se ve čtvrteční odvetě postarali za tým Miroslava Koubka Jakub Řezníček a Jan Štohanzl, za kyperský celek se prosadili Njongo Priso a Milijan Mrdakovič.

Čtvrteční odvetná utkání Evropské ligy jsme sledovali zde
Vedro Boleslavi nesvědčilo, V Larnace dostala tři góly
Škoda závěru. Jablonec prohrál v Alkmaaru o dvě branky
Sparta smetla Sarajevo 5:0, Kweuke nasázel hattrick

Boleslavští, vědomi si své tříbrankové ztráty z prvního duelu, do zápasu nastoupili velice aktivně, ale kvůli vlastní nepřesnosti se dlouho nemohli prosadit do lepší šance.

Tu nejlepší v závěru první půle zahodil Jan Štohanzl, který z ideální pozice neprostřelil brankáře Fortina. Navíc hned z protiútoku skóroval hráč zápasu Priso, jenž z obdobné situace mířil přesně k tyči Millerovy brány, a v podstatě tak rozhodl celý dvojzápas.

Po přestávce si vybojoval srovnání skóre Jakub Řezníček, který proměnil penaltu po faulu na vlastní osobu. Do vedení 2:1 pak poslal domácí v 75. minutě důrazný Štohanzl, ale mizivá šance na otočení průběhu dvojzápasu zhasla hned o dvě minuty později. To byl v úniku faulován Priso a nařízenou penaltu proměnil Mrdakovič.

Vítěz domácího českého poháru tak nenaváže na sezony 2006/07 a 2007/08, kdy hrál v základní skupině Poháru UEFA.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FK Mladá Boleslav - AEK Larnaka 2:2 (0:1)

Branky: 51. Řezníček z pen., 75. Štohanzl - 43. Priso, 76. Mrdakovič z pen. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). ŽK: Kysela - Priso, Gómez. ČK: 81. Priso. Diváci: 2312. První zápas 0:3, postupuje Larnaka.

Sestavy:

M. Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Opiela, Kúdela, Štohanzl - Zahustel (64. Táborský), Řezníček, Kulič (46. Chramosta). Trenér: Koubek.

Larnaka: Fortin - Demetriu, Serran, Hofland, De Cler - Linssen (84. Dimech), Van Dijk - Priso, García (67. Skopelitis), Kingsley (61. Gómez) - Mrdakovič. Trenér: Caanen.