Škoda závěru. Jablonec prohrál v Alkmaaru o dvě branky

28. 7. 2011 22:24
Severočeši drželi přes hodinu bezbrankový stav
Jablonečtí prohráli v Alkmaaru 0:2.
Jablonečtí prohráli v Alkmaaru 0:2. | Foto: Lukáš Drštička

Alkmaar - Přes hodinu drželi fotbalisté Jablonce na hřišti Alkmaaru nadějný bezbrankový stav. Nakonec však v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy prohráli 0:2.

V 64. minutě otevřel skóre Wernbloom, v závěru přidal druhý gól Gudmundsson. Na konci prvního poločasu měli přitom šance hosté, jenže Kopic a Lafata své možnosti nevyužili.

Odveta je na programu za týden na severu Čech.

ŽIVĚ Zvítězila jen Sparta, Jablonec i Boleslav prohrály
Sparta smetla Sarajevo 5:0, Kweuke nasázel hattrick
Vedro Boleslavi nesvědčilo, V Larnace dostala tři góly

Výsledek je krutý, zvláště když se hosté od začátku utkání proti favoritovi prezentovali sympatickým dojmem. Alkmaar se dlouho nemohl prosadit, i když územní tlak si díky svým kombinančním schopnostem vypracoval.

Po dvaceti minutách hry se blýskl brankář Špit, který dvakrát zachraňoval proti Holmanovi. Na druhé straně se zastřeloval Loučka.

Obrovskou šanci měl poté opět Holman a po něm dorážející Benschop, jenže Špit nehodlal domácím nic usnadnit.

Na konci první půle mohli jablonečtí zasadit čtvrtému týmu posledního ročníku nizozemské ligy tvrdý úder do vazu.

Nejprve Kopic nasměroval svůj oblouček na horní síť. Ještě větší příležitost měl Lafata, jehož hlavičku zblízka vytáhl gólman Alvarado.

Ve druhé půli se dlouho nic neděle, pak ale přišel blesk z čistého nebe. A udeřil bohužel před jabloneckou brankou. Tam si na roh naskočil Wernbloom a hlavou nezadržitelně skóroval.

O chvíli později Špit vychytal střídajícího Gudmundssona, ten se ale dočkal dvě minuty před koncem, kdy jeho střela z dálky našla svůj cíl.

Důležitý gól, který by výrazně zvýšil jablonecké šance do odvety, měl v nastaveném čase na noze Piták, ale neproměnil.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

AZ Alkmaar - Baumit Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 64. Wernbloom, 88. Gudmundsson. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Boymans - Piták.

Alkmaar: Esteban - Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen - Wernbloom, Elm, Martens - Benschop (65. Gudmundsson), Boymans (90. Falkenburg), Holman. Trenér: Verbeek.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (74. Vaněk), Loučka, Jarolím (86. Třešňák), Piták, Kovařík (69. Vošahlík) - Lafata. Trenér: Komňacký.