Vedro Boleslavi nesvědčilo, V Larnace dostala tři góly

28. 7. 2011 19:00
3. předkolo Evropské ligy: Larnaka - Boleslav 3:0
Marek Kulič v zápase proti Olomouci
Marek Kulič v zápase proti Olomouci | Foto: Josef Mašek

Larnaka - Fotbalisté Mladé Boleslavi nestačili v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na kyperský AEK Larnaka, když na jeho půdě podlehli jednoznačně 0:3.

Ve velkém vedru sice odehráli nadějný první poločas, po obrátce ale třikrát inkasovali a hodně si zkomplikovali případný postup.

Trenér Miroslav Koubek musel už v úvodu zápasu řešit velkou nepříjemnost, když se zranil stoper Aleš Neuwirth. Místo něj přišel v 10. minutě na hřiště Janíček.

ŽIVĚ Utkání jsme sledovali v online reportáži
Viktoria: Gólů mohlo být víc, snad se nám to nevymstí

O pět minut později se blýskl brankář Mladé Boleslavi Miroslav Miller, když efektně vytáhl nad břevno povedenou ránu Mrdakoviče.

Hosté se nijak výrazně neprosazovali, několik ojedinělých brejků špatně řešili hrotoví útočníci Kulič s Chramostou.

Po změně stran mohli jít do vedení nejprve mladoboleslavští. Dvakrát se k tvrdé ráně dostal Kúdelu, první mu chytil brankář, druhá skončila na tyči.

Pak už ale hru ovládl kyperský tým. Nizozemec De Cler z levé strany a Mrdakovič z malého vápna ještě síť nerozvlnili, po hodině hry ale udeřilo. De Cler se ve vápně střetl s Janíčkem a rozhodčí k údivu hostujících fotbalistů odpískal pokutový kop.

Ten proměnil další Holanďan v sestavě domácích Van Dijk.

Úvodní gól dostal Larnaku do pohody, kterou čtvrt hodiny před koncem ještě zvýraznil španělský záložník Garcia po milimetrovém centru De Clera.

Nizozemský pravý bek pak korunoval svůj výkon parádní ranou, která zapadla přesně k tyči Millerovy branky.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

AEK Larnaka - Mladá Boleslav 3:0 (0:0)
Branky: 62. Van Dijk z pen., 74. García, 90.+4 De Cler. Rozhodčí: Delferiere - De Neve, Cremers (všichni Belg.). ŽK: Linssen, Demetriu - Chramosta. Diváci: 6500.

Larnaka: Negri - Demetriu, Serran, Hofland, De Cler - Linssen, García (87. Skopelitis), Van Dijk, Pavlu (63. Kingsley) - Mrdakovič, Priso (90. Gómez). Trenér: Caanen.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Neuwirth (10. Janíček), Rolko, Šírl - Opiela, Procházka, Kúdela - Kulič (61. Štohanzl), Řezníček (77. Táborský), Chramosta. Trenér: Koubek.