Boleslav druhou výhru nezískala. Budějovice vezou bod

Sport Sport, Red Spo
23. 7. 2010 19:25
Mladá Boleslav - České Budějovice 1:1
Boleslavský Milan Kopic se snaží prosadit proti Mathiasu Svenssonovi z Elfsborgu. | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - Smírně a rozdělením bodů za remízu 1:1 se rozešly po páteční předehrávce druhého kola Gambrinus ligy týmy Mladé Boleslavi a Českých Budějovic.

Tým Karla Stannera se dočasně posunul se čtyřmi body do čela tabulky, nicméně je velmi pravděpodobné, že ho o víkendu na špici některý z konkurentů vystřídá. Pro Jihočechy je to naopak už druhá remíza, v minulém kole totiž získali bod i proti Liberci.

Španělská liga je nejlepší na světě. Česká GL 28.
Jablonec jako jediný z lídrů vyhrál. Doma zdolal Brno
Boleslav v Ústí nezaváhala, Baník ztratil v Příbrami

Boleslavští byli po celý zápas aktivnějším celkem, v gólových šancích však nedokázali překonat brankáře Kučeru. Právě jejich bývalý gólman inkasoval jen v devatenácté minutě, když ho překonal parádní technickou ranou (po předchozí špatné rozehrávce Hudsona) Ivo Táborský.

To ale byla jediná radost domácích fanoušků. Ještě do přestávky je sice mohl rozveselit i australský forvard Kerem Bulut, ale Kučera jeho ránu perfektně vykopl.

A pro Boleslav mělo být ještě hůře na začátku druhého dějství. Další jejich bývalý oblíbenec Luboš Pecka vyslal do úniku Benáta, a ten snadno prostřelil Millera. Byla to jedna z mála příležitostí jihočeského týmu, ten však potvrdil, že mu stačí ke gólu málo.

Naopak domácí se v koncovce dále trápili. Nepomohlo ani duo čerstvých útočníků Chramosta - Řezníček. Střela z otočky prvního jmenovaného skončila těsně vedle, ten druhý pro změnu dopravil míč do sítě z ofsajdu.

Závěrečné minuty se pak už odehrávaly jen na jediné polovině, té budějovické, ale ani drtivý tlak domácích výhru nepřinesl. Kučera se totiž blýskl nejprve proti tečované střele Sylvestreho a v závěru pak nedopravil míč do sítě ani Chramosta, který nedosáhl na centr Sedláčka.

Další dva zápasy Gambrinus ligy jsou na programu v sobotu.