Jablonec jako jediný z lídrů vyhrál. Doma zdolal Brno

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 7. 2010 19:50
Jablonec - Brno 1:0 (0:0)
O vítězství rozhodl jediným gólem Tomáš Pekhart
O vítězství rozhodl jediným gólem Tomáš Pekhart | Foto: Aktuálně.cz, fkjablonec.cz

Praha - Fotbalisté Jablonce jako jediní z favoritů na titul zvládli vstup do nové sezony, když v 1. kole Gambrinus ligy porazili na svém hřišti Zbrojovku Brno 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 69. minutě útočník Tomáš Pekhart.

Zbrojovka tak v Jablonci počtvrté v řadě nebodovala a zároveň nevstřelila branku.

Jablonec se výhrou zařadil za trojici Slovácko, Mladá Boleslav a Hradec Králové. Tyto týmy dokázaly jako jediné v prvním kole vyhrát.

Fotbalovou ligu zahájila remíza ve vršovickém derby
Hradec senzačně uťal neporazitelnost mistrovské Sparty
Boleslav v Ústí nezaváhala, Baník ztratil v Příbrami
Bez Řepky nemáme respekt, smutní po prohře Sparta
Také Baníkovci řádili. Ve vlaku napadli policisty

Zatímco Jablonečtí zařadili podle očekávání na kraj obrany novice Mateje Krajčíka, Brno nastoupilo prakticky ve stejné sestavě, v jaké dohrálo předešlý ročník.

Jako první zahrozili ve 12. minutě hosté. Chlup ideální kolmicí vysunul za jabloneckou obranu Rabušice, ten však bodlem nastřelil jen vybíhajícího Špita.

Jablonec, kterému v záloze citelně chyběl vykartovaný tvůrce hry Marek Jarolím, měl v prvním poločase jen náznaky šancí.

Ve 22. minutě nedosáhl nabíhající Lafata ve skluzu na Kovaříkův centr, v závěru poločasu dostal Lafata přihrávku před odkrytou bránu, míč však špatně zpracoval a poté si s jeho nepovedenou střelou snadno poradil brankář Bureš.

Na druhé straně ještě před poločasem nebezpečně zpoza šestnáctky vypálil nový brněnský kapitán Dostálek, jeho střelu směřující na bránu však mimo tyče srazil Dostálkův spoluhráč Čoupek.

Jablonec se nemohl dostat do hry ani v úvodu druhého poločasu, pomohl mu až příchod Vošahlíka po hodině hry.

Jablonec svůj vzrůstající tlak gólově vyjádřil v 69. minutě, když si na Krajčíkův rohový kop nejvýše vyskočil Zábojník, jeho hlavičku sice ještě Bureš konečky prstů vyrazil, na Pekhartovu dorážku už byl krátký.

Do otevřené obrany se Severočechům hrálo pochopitelně mnohem lépe, Pekhart však v 76. minutě v ideální pozici z deseti metrů bránu přestřelil, Lafatovu gólovou radost zmařil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího.

V závěru utkání ještě mohl náskok navýšit Kovařík, jeho střelu mezi Burešovy nohy brněnský brankář vykopl a Pekhart z dorážky trefil do hlavy ležícího Trousila.

Litovat však Jablonec nemusel, Brno si totiž do konce zápasu nevypracovalo ani žádný náznak šance.

FK Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)