Pelta: Přál bych si, aby měl Berbr menší vliv. Destabilizuje fotbal

Sport Sport
21. 9. 2015 17:20
Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, byl hostem v rozhovoru DVTV. Vyjádřil se k Davidu Limberskému, Romanu Berbrovi i novému čínskému investorovi, který podpoří Slavii i český fotbal.
Podívejte se na celý rozhovor s Miroslavem Peltou v DVTV. | Video: Martin Veselovský

Praha - Výroky bývalého rozhodčího Libora Kovaříka neberu na lehkou váhu, místopředseda FAČR Roman Berbr by měl mít na Asociaci menší vliv a obránce Plzně David Limberský nejspíš nebude povolán na následující zápasy české fotbalové reprezentace. I takto se vyjádřil v pondělním rozhovoru pro DVTV šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.

Na přiloženém videu se ale můžete podívat i na to, jak Pelta čelil otázkám Martina Veselovského kolem financování českého fotbalu, korupce ve fotbale a třeba i Berbrovy životní partnerky Dagmar Damkové.

Zastavit Berbra nedokáže

Obvinění, která proti Berbrovi vznesl v létě bývalý sudí Libor Kovařík prý předseda bere velmi vážně. "Mám ho v kategorii kvalitních rozhodčích a i po charakterové stránce mu věřím. Nicméně si nemyslím, že by Roman Berbr nějak zasahoval do práce komise rozhodčích či dokonce nějak ovlivňoval výsledky zápasů," uvedl.

Zároveň ale dodal, že si uvědomuje vliv svého druhého místopředsedy. "Samozřejmě bych byl radši, kdyby byl jeho vliv výrazně menší, protože někdy už přesahuje hranice. On má kolem sebe spoustu spřízněných lidí, většinou jsou to bývalí rozhodčí, šéfové krajů a okresů a to vytváří tu jeho silnou pozici."

Sám ale Berbra od moci odstavit nedokáže. "Abych přišel a řekl na Valné hromadě, že bych si přál, aby nezvolili Romana Berbra a to se stalo, tak to vidím jako nemožné."

Číňané přinesou desítky milionů

Podobné kauzy prý podle něho škodí českému fotbalu, o který je jinak ve světě zájem. Dokonce tak velký zájem, že je prý na spadnutí podpis partnerské smlouvy české reprezentace s čínskou firmou CEFC. Ta nedávno oznámila převzetí fotbalové Slavie, kde se stala majoritním vlastníkem.

"V těchto dnech dolaďujeme detaily a brzy podepíšeme smlouvu v řádek desítek milionů. Budeme tím mít silného partnera, abychom měli lepší podmínky pro přípravu všech národních týmů," prohlásil Pelta.

Limberský pocítí trest při nominaci

V rozhovoru se mluvilo i o reprezentačním obránci Davidovi Limberském, který v září v Praze naboural pod vlivem alkoholu a ještě se podle vyjádření policie snažil utéct z místa nehody.

"Mluvil jsem o tom s trenérem Vrbou a ten na to má stejný názor, že to je věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta a myslím, že to David pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva na zbývající kvalifikační zápasy," řekl Pelta.

Situaci prý plzeňský zadák navíc ještě zhoršil svou gólovou oslavou v Příbrami, kdy kroutil ve vzduchu volantem. "Tahle jeho reakce mi vadí mnohem víc, vlastně si z toho ještě dělal srandu," dodal předseda.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy