Bayern v repríze finále Ligy mistrů vyhrál nad Interem

23. 2. 2011 22:55
Manchester United hrál jen 0:0 v Marseille
Bayern na vítězství dosáhl v devadesáté minutě.
Bayern na vítězství dosáhl v devadesáté minutě. | Foto: Reuters

Milán - Až branka z poslední minuty utkání rozhodla reprízu finále loňského ročníku Ligy mistrů mezi Interem Milán a Bayernem Mnichov.

O vítězství německého velkoklubu se na San Siru postaral dorážkou střely Arjena Robbena Mario Gomez.

V druhém osmifinálovém utkání středečního programu milionářské soutěže jen remizoval vedoucí celek Premier League Manchester United na hřišti Olympique Marseille 0:0.

Real lyonské prokletí nezlomil, Chelsea uspěla v Kodani
Necidovo CSKA postoupilo do osmifinále Evropské ligy

V překvapivě otevřeném zápase mezi Interem a Bayernem přitom rozhodně mohlo padnout více branek, než ta Gomezova, jenomže oba brankáři předváděli skvělé zákroky a zároveň měli velký kus štěstí.

Obránce Marseille Heinze v souboji s hostujícím Nanim z Manchesteru United
Obránce Marseille Heinze v souboji s hostujícím Nanim z Manchesteru United | Foto: Reuters

To v závěru opustilo strážce svatyně italského šampiona Julia Cesara, který střelu Robbena ze třiceti metrů vyrazil jen na malé vápno, kam jako první doběhl Gomez, jenž neměl problém zakončit.

Domácí musí výsledek mrzet o to víc, že v zápase měli několik dobrých šancí a v závěrečné desetiminutovce sevřeli Bayern na jeho polovině. Stála ovšem proti nim jak štěstěna, tak fenomenální brankář Thomas Kraft. Dlužno ovšem dodat, že minimálně stejně příležitostí jako Inter měl i německý celek, který dokonce dvakrát nastřelil brankovou konstrukci.

V naprosto odlišném duchu se neslo utkání Stade Vélodrome v Marseille, kam přijel horký favorit Manchester United. Oba celky totiž předváděly hlavně tuhou defenzivu, a tak diváci mnoho šancí neviděli.

Ze čtyř střel, které dohromady mířily na obě branky, asi nejnebezpečnější zaznamenal v první půli Darren Fletcher, ale jeho pokus brankář Mandanda lapil.

United se tak svého jubilejního 150. vítězství v Lize mistrů nedočkali.