Bayern prohrál v Basileji, Inter nestačil na Marseille

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 2. 2012 23:10
Outsideři udeřili v závěrečných minutách

Basilej - Ve středečních utkáních osmifinále Ligy mistrů se nedařilo favorizovaným týmům. Fotbalisté Bayernu Mnichov a Interu Milán prohráli na cizích hřištích shodně 0:1, když rozhodující branku inkasovali vždy v závěrečných minutách.

Na Bayern si vyšlápla švýcarská Basilej, která v základní skupině milionářské soutěže senzačně vyřadila Manchester United. Utkání rozhodl v 86. minutě střídající Stocker.

Podobný osud měl milánský Inter na hřiště Olympique Marseille. Výhru francouzskému týmu zajistil až ve třetí minutě nastaveného času André Ayew.

Basilej má spadeno na Bayern, Inter chce ukončit krizi
Lavezzi s Cavanim pokořili Čecha, Neapol slaví

Utkání v Basileji začalo ve svižném tempu, postupně ale šťávu ztrácelo. Domácí brankář Sommer dobře zakročil při dvou šancích Ribéryho, Basilej zase dvakrát orazítkovala brankovou konstrukci, jmenovitě Dragovič a Frei.

Ve druhé půli měl optickou převahu favorizovaný bavorský velkoklub, ovšem v závěru Zoua posunul míč na Stockera, který prostřelil prudkou přízemní ranou Manuela Neuera.

Krizi z italské nejvyšší soutěže nedokázal ukončit Inter Milán, vítěz Ligy mistrů z roku 2010. Utkání v Marseille rozhodl Ayew, který zužitkoval přesný rohový kop Valbueny. Inter spálil svou největší šanci již po deseti minutách hry, kdy Forlánův volej vyrazil brankář Mandanda těsně nad břevno.

Svěřenci kouče Deschampse neprohráli už šestnáct zápasů v řadě.