Baroš: Za Baník jsem mohl hrát zadarmo, ale nabídka nepřišla

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2015 14:55
Milan Baroš, čerstvá posila Mladé Boleslavi, tvrdí, že žádná jednání s Baníkem Ostrava neproběhla.
Milan Baroš - FK Mladá Boleslav
Milan Baroš - FK Mladá Boleslav | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Když fotbalista Milan Baroš dostal po konci v Ostravě nabídku od Mladé Boleslavi, příliš neváhal. Chtěl zůstat blízko pražského domova, lákají ho ambice středočeského klubu i možnost opět si zahrát evropské poháry. Věří, že pokud zůstane zdravý, má mužstvu pořád co dát, a že by se s ním mohl přiblížit první trojici týmů v lize.

"Byl jsem na dovolené, když mi můj agent pan Paska oznámil možnost jít do Boleslavi. Jednání byla korektní, velmi otevřená a potom už jsem byl rozhodnutý," řekl dnes Baroš na tiskové konferenci.

"Po dvanácti letech, co jsem strávil venku, se mi už nechtělo cestovat, tahat někam rodinu. Máme to kousek. Velkou roli hrály ambice Mladé Boleslavi. Je tu předkolo Evropské ligy, hraje se na špičce české ligy. Momentálně se posiluje kádr, takže by z toho mohla být dobrá sezona a mohli bychom se přiblížit těm třem týmům, které byly v minulé sezoně odskočené," doplnil bývalý reprezentační útočník.

Boleslav se může dotáhnout na špičku

Tým, který mimo jiné posílí i záložník Jakub Rada z Bohemians 1905, podle Baroše může v příští sezoně myslet vysoko. V uplynulém ročníku skončila Boleslav čtvrtá se ztrátou osmnácti bodů na třetí Jablonec. "Momentálně se posiluje kádr, přicházejí sem kvalitní hráči. Pokud vydrží všem hráčům zdraví, tréninková morálka, mohla by z toho být dobrá sezona a mohli bychom se určitě přiblížit těm třem týmům, které byly v minulé sezoně odskočené," doplnil bývalý reprezentační útočník.

Je mu jasné, že se od něj bude hodně očekávat. "Očekávání byla vždy, když jsem někam šel. S tím problém nemám. Pokud zůstanu zdravý, myslím, že pořád na to fotbalově mám a mužstvu mám co dát. Potřebuji potrénovat, sžít se s týmem. Věřím, že tady týmu pomůžu," uvedl.

Evropská liga je pro něj velkým lákadlem. "Zahrát si po x letech znovu poháry je obrovská motivace. Nejen pro mě, ale pro všechny kluky. Projít do základní části ale bude obrovsky těžké. Na úvod jsme nasazeni, ale pokud postoupíme, přijdou těžší soupeři. Bylo by to obrovský úspěch, kdybychom se dostali do skupiny a mohli tu přivítat zvučné soupeře," řekl.

Baník nejednal tak korektně

Pořád ho mrzí konec v Ostravě, kde fotbalově vyrostl. I dnes prohlásil, že od Baníku nedostal nabídku na prodloužení smlouvy, byť majitel slezského klubu Petr Šafarčík tvrdí opak.

"Je to jednoduché. Kdyby jednání Baníku byla stejně korektní a rychlá jako v případě Boleslavi, tak by to dneska bylo jinak. Já jsem neměl problém hrát za Baník v příští sezoně zadarmo. Neutíkal jsem, vyrostl jsem tam. Žádnou nabídku jsem nedostal, co říká pan Šafarčík, to je jeho věc," uvedl druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace.

"Samozřejmě ten klub pro mě znamená moc. Mrzí mě to, jak to dopadlo. Jedna kapitola končí a otevírá se druhá. Já jsem stoprocentně hlavou v Mladé Boleslavi, kde budu odvádět maximum," dodal vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem z roku 2005.

Baroš měl i další nabídky, mluvilo se o Slavii a v minulosti také o Spartě. "Víte, jaká je rivalita mezi Baníkem a Spartou. Pan Paska mě několikrát zkoušel dát do Sparty a já říkal, že to nejde," vtipkoval Baroš. "Ale nechtěl bych říct, že to byl hlavní důvod," dodal.

V druhé části jara kvůli zranění nehrál, ale teď už je v pořádku. "Sval jsem doléčil, před koncem ligy už jsem trénoval naplno. Teď jsem měl tři týdny dovolenou, ale neležel jsem jen na pláži, chodil jsem trénovat. Včera jsem začal prvním tréninkem tady. Kluci jsou trošku napřed, budu mít dva tři individuální tréninky a ve středu bych se měl připojit k týmu. Nikdy jsem neměl problém se dostat do kondice," dodal Baroš.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy