Baroš se vrátil k tréninku. Hrát by mohl už proti Jihlavě

ČTK ČTK
9. 10. 2014 15:27
Fotbalista Milan Baroš by se po dlouhodobém zranění mohl už za týden objevit opět na hřišti.
Milan Baroš.
Milan Baroš. | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - Fotbalista Milan Baroš by se po dlouhodobém zranění mohl už za týden objevit opět na hřišti. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentační útočník po operaci zkříženého vazu v koleni naplno trénuje a naznačil, že příští pátek v ligovém utkání Ostravy s Jihlavou by už mohl usednout na lavičku Baníku.

Nejlepší střelec mistrovství Evropy 2004 se po dlouhé individuální přípravě už ve středu začlenil do společného tréninku s Baníkem, kterému se nedávno upsal do konce ročníku. "Poprvé jsem naplno trénoval s manšaftem a musím to zaklepat, koleno drží. Za celý trénink se neozvalo, všechny změny směru, střelba jsou v pořádku. Ani v hlavě nemám žádný blok a podvědomý strach," řekl dnes novinářům Baroš.

Zdárná rekonvalescence a návrat do tréninku tak zesílily pravděpodobnost, že někdejší hvězda Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye Istanbul co nevidět vyběhne po deseti měsících i do ostrého zápasu. Ostravský odchovanec nehrál od prosincového zranění kolena, které utrpěl v barvách Antalyasporu.

"Není vyloučeno, že za týden proti Jihlavě bych už mohl být na soupisce. Pochopitelně nejdříve jako náhradník s tím, že bych to třeba v závěru mohl na pár minut zkusit. Ale to jsou jen úvahy, uvidíme, jak se budu za týden cítit. Zatím je předčasné slibovat nějaké přesné datum," řekl Baroš.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy