Snajpry zahanbil sezonní střelec. "Chtěl jsem před Spartu"

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 10. 2014 9:44
Lukáš Hejda dává zpravidla jen jeden gól za sezonu. Svou normu si splnil brankou do sítě Teplic v 10. kole Synot ligy, kterou pomohl plzeňské Viktorii k výhře 1:0 a udržení si vedoucí příčky v tabulce
Lukáš Hejda se vítězným gólem postaral o to, že Viktoria zůstane přes reprezentační pauzu v čele ligové tabulky.
Lukáš Hejda se vítězným gólem postaral o to, že Viktoria zůstane přes reprezentační pauzu v čele ligové tabulky. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Dává zpravidla jen jeden gól za sezonu. Svou normu si splnil brankou do sítě Teplic v 10. kole Synot ligy, kterou pomohl plzeňské Viktorii k výhře 1:0 a udržení si vedoucí příčky v tabulce.

Lukáš Hejda je sice svátečním střelcem, když se ale trefí, pravidelně to znamená výhru pro jeho tým. Čtyřiadvacetiletý stoper Viktorie se trefil naposledy loni v září proti Olomouci a i tehdy znamenala jeho trefa tři body. 

"Tak nějak si vzpomínám, že mám vždycky normu přibližně jeden gól na sezonu. Tak jsem si to dneska splnil. Myslím, že naposledy jsme dal gól s Olomoucí a taky jsme pak vyhráli," řekl Hejda novinářům po zápase.

Lukáši, jak moc Vás před zápasem svazovalo, že se před vás v tabulce dostala po výhře nad Libercem Sparta?
Teplice jsou těžký soupeř, takže cenné tři body a myslím, že i zasloužené. Věděli jsme, že Sparta vyhrála, takže jsme na to museli nějak zareagovat. Jsme rádi, že se nám to povedlo 

Po nepovedeném rohovém kopu jste zůstal v pokutovém území. Neříkal jste si, že byste se měl raději vrátit ke své bráně?
To riziko tam je vždy, kolikrát jsme hráli vzadu jeden na jednoho. Malé obavy tam byly, ale většinu zápasu jsme měli pod kontrolou. Takže jsem neměl strach ani po tom gólu, ani ke konci zápasu.

Z prvního pohledu to vypadalo, že jde míč mimo bránu. Jak jste jej vůbec trefil, že se stočil do brány?
Páťa Hrošovský to dal na mě na zadní tyč, nějak jsem tam skočil, byl jsme v souboji s Matulou. Popravdě když jsme viděl, jak ten balon letí, vypadalo to, že jde mimo bránu. Snad o nějaký drn to skočilo do brány, 

Neříkal jste si s blížícím koncem zápasu po spálených šancích Vašich spoluhráčů, že vás Teplice z ojedinělé akce gólově potrestají?
Museli jsme jim hodně chodit do těla, Teplice mají totiž rychlé, nepříjemné hráče, ale myslím, že vyloženou šanci neměli. My naopak šancí měli hodně a mohli jsme rozhodnout dřív, škoda, že to tam aspoň ještě jednou někomu nespadlo.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy