Pelta se zlobí: Trenéři bez licence? Jsem zásadně proti

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 10. 2014 14:45
Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta chce udělat pořádek v trenérských licencích. A touží po čtyřech bodech z výletu s reprezentací
Miroslav Pelta pokukuje po vysněných kvalifikačních bodech z Turecka a Kazachstánu
Miroslav Pelta pokukuje po vysněných kvalifikačních bodech z Turecka a Kazachstánu | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - A dost! Peltova fotbalová vláda už nemíní tolerovat obcházení pravidel o povinném vzdělání trenérů u týmů Synot ligy.

"Já jsem zásadně proti tomu, aby se ty věci řešily tak, že se skutečný trenér označí za vedoucího mužstva a podobně. Na dnešním zasedání výkonného výboru fotbalové asociace jsme to řešili a už je potřeba přijmout opatření," rozohnil se Pelta.

Aktuální vlnu zájmu o tuto problematiku vyvolala Jihlava. Po vyhazovu kouče Petra Rady vytáhla k ligovému áčku od mládeže Romana Kučeru. Sympaťáka, leč bez profi-licence. Takže oficiálně vystupuje jako trenér Jihlavy její sportovní ředitel Josef Jinoch, který profesionální licenci UEFA vlastní.

Problém měla zrovna minulý týden na stole disciplinární komise, která řešila podnět, že v Ostravě, Liberci a Brně vykonávají některé role osoby, které k tomu nemají patřičnou kvalifikaci. Vyřešila to domluvou a apelem, aby se normy dodržovaly. Jak se ukázalo, neměla podle všeho po ruce paragraf, který by určoval, jak kluby za takové pochybení může potrestat. Ale to se změní.

"Vyzvali jsme naše právní oddělení, aby připravilo úpravu legislativy platnou k 1. lednu 2015. Kdo bude pravidla obcházet, dostane už za to sankci, protože takhle to dál dělat nejde," burácí Pelta.

Čtyři body z Turecka a Kazachstánu?

Výkonný výbor schválil mezinárodní listinu rozhodčích.Jsou na ni hlavní sudí Pavel Královec, Libor Kovařík , Miroslav Zelinka, Radek Příhoda, Petr Ardeleanu, Zbyněk Proske, Jana Adámková, Olga Zadinová a Eliška Královec - Kramlová.

A také asistenti Martin Wilczek, Jiří Moláček, Kryštof Mencl, Ondřej Pelikán, Jan Paták, Ivo Nádvorník, Petr Blažej, Tomáš Mokrusch, Radek Kotík, Lucie Ratajová, Adriana Trešlová, Gabriela Hanáková a Petra Simmerová.

Co teď Peltu nejvíc zajímá, je kvalifikační cesta s reprezentací k zápasům v Turecku, kde se hraje v pátek, a v Kazachstánu. Po pondělním utkání by si z tohoto výletu rád napočítal čtyřibodový zisk do tabulky. "To by bylo optimální. S tím bychom byli všichni spokojeni. A probudilo by to fotbalovou horečku před domácím listopadovým zápasem proti Islandu," míní Pelta.

 

Právě se děje

Další zprávy