United bez gólu, postup v LM si zajistili hráči PSG, Juventusu, Atlética a Benficy

Aktualizováno 25. 11. 2015 22:47
Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli při návratu útočníka Zlatana Ibrahimovce do Malmö 5:0 a postoupili do osmifinále. Účast ve vyřazovacích bojích si dnes zajistili také hráči Juventusu, Atlética Madrid, Benficy Lisabon, naopak Manchester United svoji šanci zatím promarnil.
Wayne Rooney po jedné z promarněných šanci Manchesteru United v zápase s PSV Eindhoven. | Foto: Reuters

Praha - Hráči Manchesteru United v Lize mistrů doma s PSV Eindhoven jen remizovali a promarnili tak šanci zajistit si s předstihem místo ve vyřazovacích bojích.

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli při návratu útočníka Zlatana Ibrahimovce v Malmö 5:0 a postoupili do osmifinále. Účast ve vyřazovacích bojích si dnes zajistili také hráči Juventusu, Atlética Madrid, Benficy Lisabon a doplnili tak další osmifinalisty Petrohrad, Manchester City, Real Madrid a Barcelonu s Bayernem Mnichov.

Ibrahimovic mateřský klub nešetřil

PSG potvrdil roli favorita ve Švédsku už ve třetí minutě, kdy se prosadil Rabiot. O deset minut později se trefil Di María a postaral se tak o jubilejní 7000. gól v Lize mistrů - navíc shodou okolností na den přesně 23 let od historicky první branky v soutěži.

V 50. minutě se dočkal i Ibrahimovic, který se Malmö narodil a v tamním klubu vykročil do velkého fotbalu. Když domácí Rosenberg trefil po hodině hry z penalty nařízené po Maxwellově faulu pouze tyč, dokonali debakl svým druhým zásahem v utkání Di María a Lucas.

Doněcku nakonec proti Realu chyběl jeden gól

K vysoké výhře hostů se schylovalo také ve druhém utkání skupiny A, ve kterém Real Madrid vedl nad Šachtarem Doněck i díky dvěma brankám Cristiana Ronalda už 4:0. Bílý balet, jenž v sobotu utrpěl debakl s Barcelonou, ale prokázal, že není v nejlepším rozpoložení, a třemi góly v rozmezí deseti minut dovolil domácím utkání zdramatizovat. Nakonec ale výhru 4:3 uhájil.

Atlético prošlo ve skupině C do osmifinále po vítězství 2:0 nad Galatasarayem Istanbul. Pomohlo tak k postupu i Benfice Lisabon, které tím pádem stačila remíza 2:2 z Astany. Ve skupině D má jisté místo v jarním play off Juventus, který si poradil 1:0 s již jistým osmifinalistou Manchesterem City.

Druhý manchesterský celek United v domácím duelu, který řídil český rozhodčí Královec, uhrál s Eindhovenem pouze bezbrankovou remízu. Tabulku skupiny B tak po výhře 2:0 nad CSKA Moskva vede Wolfsburg o bod před United, šanci má i o další bod zpět třetí PSV.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Malmö - Paris St. Germain 0:5 (0:2)

Branky: 14. a 68. Di María, 3. Rabiot, 50. Ibrahimovic, 82. Lucas. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). Diváci: 20.000.

Šachtar Doněck - Real Madrid 3:4 (0:1)

Branky: 78. z pen. a 88. Teixeira, 83. Dentinho - 18. a 70. Ronaldo, 50. Modrič, 52. Carvajal. Rozhodčí: Nijhuis - Van den Ven, Schaap (všichni Niz.). Diváci: 33.990.

1. Real Madrid 5 4 1 0 11:3 13
2. Paris St. Germain 5 3 1 1 10:1 10
3. Šachtar Doněck 5 1 0 4 7:12 3
4. Malmö 5 1 0 4 1:13 3

Skupina B:

CSKA Moskva - Wolfsburg 0:2 (0:0)

Branky: 67. vlastní Akinfejev, 88. Schürrle. Rozhodčí: Rocchi - Cariolato, Giallatini (všichni It.). Diváci: 16.450.

Manchester United - PSV Eindhoven 0:0

Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR). Diváci: 75.000.

1. Wolfsburg 5 3 0 2 6:4 9
2. Manchester United 5 2 2 1 5:4 8
3. PSV Eindhoven 5 2 1 2 6:6 7
4. CSKA Moskva 5 1 1 3 4:7 4

Skupina C:

FC Astana - Benfica Lisabon 2:2 (2:1)

Branky: 19. Twumasi, 31. Aničič - 40. a 72. Jiménez. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). Diváci: 15.089.

Atlético Madrid - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)

Branky: 13. a 65. Griezmann. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 44.000.

1. Atlético Madrid 5 3 1 1 9:2 10
2. Benfica Lisabon 5 3 1 1 9:6 10
3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3 5:9 4
4. Astana 5 0 3 2 4:10 3

Skupina D:

Juventus Turín - Manchester City 1:0 (1:0)

Branka: 18. Mandžukič. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 38.000.

Mönchengladbach - FC Sevilla 4:2 (1:0)

Branky: 29. a 83. Stindl, 68. Johnson, 78. Raffael - 82. Vittolo, 90.+1 Banega z pen. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 45.177.

1. Juventus Turín 5 3 2 0 6:2 11
2. Manchester City 5 3 0 2 8:6 9
3. Mönchengladbach 5 1 2 2 6:8 5
4. FC Sevilla 5 1 0 4 7:11 3

před 5 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 7 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.