Barákova Fiorentina vyhrála na hřišti Interu

1. 4. 2023 21:21

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v 28. kole italské ligy na hřišti Interu Milán 1:0. Záložník Antonín Barák nastoupil za hosty od 76. minuty. Bergamo vyhrálo na stadionu poslední Cremony 3:1. Turínský Juventus zdolal Veronu 1:0 a vyhrál třetí kolo za sebou.

O triumfu Fiorentiny na San Siru rozhodl v 53. minutě Bonaventura. "Fialky" bodovaly naplno v Serii A popáté za sebou a posunuly se na osmé místo. Naopak čtvrtfinalista Ligy mistrů prohrál třetí kolo po sobě a čtvrté z posledních pěti a zůstal na třetí pozici neúplné tabulky.

O dva body za Interem je páté Bergamo. Atalanta vstřelila v Cremoně vítězný gól v 72. minutě zásluhou Bogy, pojistku přidal v nastavení střídající Lookman.

Výhru sedmého Juventusu nad Veronou vystřelil po změně stran Kean. "Starou dámu" dělí čtyři body od čtvrtého místa, které jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Obhájce titulu AC Milán má ale k dobru nedělní utkání na hřišti suverénního lídra Neapole.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Cremona - Bergamo 1:3 (56. Ciofani z pen. - 44. De Roon, 72. Boga, 90.+3 Lookman), Inter Milán - Fiorentina 0:1 (53. Bonaventura), Juventus Turín - Hellas Verona 1:0 (56. Kean).

1. Neapol 27 23 2 2 64:16 71
2. Lazio Řím 27 15 7 5 42:19 52
3. Inter Milán 28 16 2 10 47:32 50
4. Bergamo 28 14 6 8 47:32 48
5. AC Milán 27 14 6 7 44:36 48
6. AS Řím 27 14 5 8 35:26 47
7. Juventus Turín 28 18 5 5 46:22 44
8. Fiorentina 28 11 7 10 33:31 40