Baník odvrátil blamáž v Kroměříži, trápila se Sigma i Brno

21. 8. 2013 18:52
Prvoligové týmy měly ve druhém kole Poháru České pošty nečekané starosti.
Antonín Fantiš odvrátil dvěma góly další nezdar Baníku Ostrava.
Antonín Fantiš odvrátil dvěma góly další nezdar Baníku Ostrava. | Foto: Eduard Erben

Praha - Nečekané starosti měly ve druhém kole Poháru České pošty prvoligové týmy. Baník Ostrava prohrával po poločase na půdě třetiligové Kroměříži, nakonec ale zápas otočil a zvítězil 3:1.

V závěru rozhodla o postupu také Sigma Olomouc, která vyhrála na hřišti dalšího týmu z třetí ligy Mikulovic těsně 2:1. Postup si zajistilo také Brno po hubené výhře 1:0 v Uničově.

Naopak suverénně se do dalšího kola probojovala Jihlava, která slavila v divizních Rosicích po jednoznačné výhře 6:1.

Sigmu zachránil Slovák Lietava

Především Olomouc zažila v závěru zápasu v Mikulovicích krušné chvíle, ale hodně rychle starosti vyřešila. Hosté vedli od 27. minuty, kdy se prosadil šikovný záložník Navrátil.

Těsné vedení držela Sigma až do 86. minuty, kdy favorita šokoval domácí Šebesta. Hned za minutu však vstřelil rozhodující gól slovenský útočník Lietava.

Baník, jenž v Gambrinus lize třikrát po sobě prohrál 0:4, nezačal dobře ani v Kroměříži. Ve 21. minutě inkasoval brankář Pavlenka z kopačky domácího Zapletala.

Vyrovnání se Baník dočkal až v 65. minutě, kdy se prosadil Antonín Fantiš. Tentýž hráč si připsal i rozhodující branku. Čtyři minuty před koncem proměnil pokutový kop. Výhru pak v poslední minutě pečetil útočník Rolinc.

Výsledky:

Mikulovice - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 86. Šebesta - 27. Navrátil, 87. Lietava.
Sestava Olomouce: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Navrátil (72. Lietava), Karaš, Šindelář (49. Houska), Pospíšil, Falta (61. Javůrek) - Doležal. Trenér: Kotůlek.

Kroměříž - Baník Ostrava 1:3 (1:0)

Branky: 21. Zapletal - 65. a 86. z pen. Fantiš, 90. Rolinc.
Sestava Ostravy: Pavlenka - Kraut, Baránek, Frydrych, Velner - Lukeš, Droppa, Šichor (46. Rolinc), Engelmann (46. Milosavljev, 75. Dedič ) - Fantiš, Petrus. Trenér: Svědík.

Rosice - Vysočina Jihlava 1:6 (0:2)

Branky: 64. Pšikal - 7., 20. a 55. Kliment, 77. a 89. Teplý, 52. Harba.
Sestava Jihlavy: Hanuš - Mikula, Šourek, Tlustý, Kosak - Jánoš (72. Jungr), Karlík - Kliment, Harba (79. Přeučil), Marcin - Šimonek (58. Teplý). Trenér: Komňacký.

Uničov - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 53. vlastní Koutek.
Sestava Brna: Doležal - Janotka, Schuster, Pernica, Buchta - Hyčka (63. Husár), Avdič, Frejlach (69. Zavadil), Přerovský - Škoda, Markovič (76. Kroupa). Trenér: Grmela.

Další výsledky 2. kola:

Dvůr Králové - Hradec Králové 0:7 (2. Schwarz, 4. Šisler, 20. Malinský, 26. Kučera, 43. Vaněček, 45. Rolko, 89. Zec), Písek - České Budějovice 0:1 (83. Linhart), Hořovicko - Ústí nad Labem 0:2 (41. Vacek, 74. Peterka), Hlučín - Opava 2:0 (68. Ondrušík, 74. Hanus), Frýdek-Místek - Třinec 1:2 (84. Dobrovolný - 27. Ceplák, 49. Gulajev), Jablonec nad Jizerou - Pardubice 0:1 (90. Pešek), Svitavy - Převýšov 0:2 (0:1), Chrudim - Kolín 2:1 (1:1), Bystrc - 1. HFK Olomouc 0:3 (0:1), Vyšehrad - Žižkov 2:4 (18. a 60. Kafka - 15. a 64. Opluštil, 10. Súkenník, 25. Mareš)