Šéf kotle Slavie: Image klubu je šílená, vedou ho amatéři

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 8. 2013 6:00
Jak hodnotí složitou situaci pražské Slavie její fanoušci? V rozhovoru své pocity z historické porážky 0:7 sdělil šéf slávistického kotle Lukáš Vala neboli Strašák.
Fanoušci fotbalové Slavie po utkání s Teplicemi vyzvali hráče, aby svlékli dresy a už nikdy si je znovu neoblékli.
Fanoušci fotbalové Slavie po utkání s Teplicemi vyzvali hráče, aby svlékli dresy a už nikdy si je znovu neoblékli. | Foto: CPA

Praha - Hrůzný fotbalový večer ze svých pamětí jen tak nevymažou. Fanoušci fotbalové Slavie zažili v pondělí večer šok, když jejich milovaný tým utrpěl nejhorší porážku ve své dlouhé historii.

A dokonce na domácí půdě, v Edenu, kde podlehl Teplicím v neuvěřitelném zápase 0:7. Slavia se poněkolikáté během posledních let ocitla na samotném dně. 

Jak vnímají dlouhodobě špatnou situaci v klubu nejvěrnější příznivci? V čem je největší problém současné Slavie? Na tyto a další otázky odpovídal v krátkém rozhovoru šéf slávistického fanouškovského kotle Lukáš Vala, přezdívaný Strašák.

Jak prožívali fanoušci Slavie pondělní černý den klubu a krutou porážku 0:7 s Teplicemi?

Jak asi myslíte... Bylo to strašné. Za mě osobně musím říct, že to byl jeden z nejhorších zážitků, které mám s fotbalem spojené.

Mluvili jste po utkání s hráči, měli jste k nim nějaký proslov?

Po zápase přišli hráči ke kotli a ze strany fanoušků tam probíhaly různé výzvy. Chtěli jsme, aby fotbalisté odevzdali dresy. Aby je sundali a už si je nenasadili. 

Bylo to myšlené tak, že nejsou hodni dresu Slavie?

Přesně tak. Ale oni na to nijak nereagovali, ani pořádně nevěděli, co se tam děje. Byli mimo, neslyšeli nás. Ta komunikace byla jednostranná.

V čem je podle vás největší problém současné Slavie?

Myslím, že jsou to spojené nádoby. Za posledních pár let se vystřídalo v klubu příliš mnoho trenérů a ještě víc hráčů. Chybí jakákoli koncepce. Image klubu je naprosto šílená, vedení amatérské a diletantské. Je špatný management, sportovní úsek nefunguje tak, jak by měl. S tím pak souvisí i špatná práce realizačního týmu a kabiny.

V úterý proběhlo jednání mezi vedením, trenéry a hráči. Definitivní verdikt ještě vynesen nebyl, nicméně vypadá to, že trenér Michal Petrouš odvolán nebude. Souhlasíte s tím?

V podstatě souhlasím. V trenérovi ten hlavní problém rozhodně není. Je to mnohem širšího charakteru. Některým týmům změna kouče pomůže, dostanou tak nový impuls. Ale ve Slavii by měly impulsy přijít do úplně jiných míst.

Myslíte do vedení klubu?

Přesně tak.

Bývalý trenér Slavie František Cipro tvrdí, že většina hráčů současného kádru na Slavii nemá. Je opravdu kvalita fotbalistů Slavie tak nízká?

Jsem přesvědčen, že ano. Prohra 0:7 a konec ligové tabulky, to jsou jasné důkazy. Ale hlavně je to o složení týmu, to je opravdu špatné. Někteří hráči by v jiných týmech s jinými spoluhráči tak špatní nebyli. Ale celý ten tým je špatně poskládán a absolutně nefunguje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy