Baník i Olomouc doma uspěly. Zlín padl s Boleslaví

Red Spo
19. 4. 2008 22:00
Baník se dostal na třetí místo tabulky
Po skončení utkání hráči Baníku děkují fanouškům z Ostravy za podporu v zápase se Žižkovem. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sobotní program šestadvacátého kola Gambrinus ligy přinesl výhry favoritů. Baník se po vítězství 2:0 nad Budějovicemi dostal na třetí příčku tabulky. Boleslav pod novým koučem znovu zvítězila a Olomouc nezvykle dvougólovým rozdílem porazila Žižkov.

Baník chtěl odčinit selhání v mladé Boleslavi a na Bazalech začal proi Českým Budějovicím skvěle.

Už ve druhé minutě se po Otepkově signálu do míče opřel Václav Svěrkoš a jeho „koník"skončil pod břevnem hostující branky. Po rychlém úvodním gólu se hra trochu uklidnila a odvíjela se zejména ve středu pole.

Zápasy jsme sledovali on-line

Domácí se snažili najít cestu do budějovické šestnáctky, ale hosté bránili pozorně.

Před přestávkou měli navíc šanci na vyrovnání. Hílek však zblízka netrefil branku.

Ve druhé půli se už svěřenci Františka Straky k ohrožení branky Baníku prakticky nedostali. Domácí byli hodně aktivní směrem dopředu, ale uklidňující druhý gól se jim vstřelit nedařilo.

Pak měl ale kouč domácích šťastnou ruku při střídání, když místo Magery poslal do hry Róberta Zehera. Po vystřídání šel nejprve Baník do brejku tři na jednoho, ale celou akci zazdil Řezník nepřesným centrem.

A pak přišla chvíle pro slovenského forvarda. Otepka nádherně vysunul Zehera, jenž tvrdou ranou prostřelil gólmana Křížka. Ostrava doma zaslouženě brala tři body za výhru 2:0.

Táborský vystřelil výhru Boleslavi

Zlepšenou výkonnost z poslední doby potvrdili fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří v posledních dvou kolech pod vedením kouče Stannera neztratili ani bod.

Ve Zlíně se Středočeši radovali z výhry 1:0 a svého soupeře přeskočili v tabulce Gambrinus ligy.

V první půli viděli diváci na Letné spíše průměrný fotbal se šancemi převážně na straně domácího celku.

Ativní byl zejména útočník Libor Žůrek. Ten v první šanci jen napnul boční síť a následně za hranicí šestnáctky napřáhl a jeho křížná rána jen těsně minula pravou tyč branky hostů.

Mezitím se ocitl v šanci jeho spoluhráč Vyskočil, jenž se ocitl osamocený v pokutovém území, dostal přesný pas přímo na hlavu, ale jeho hlavičku lapil gólman Miller.

Před přestávkou vystrašil boleslavského gólmana chytrým obloučkem Musil, ale míč skončil jen na horní síti branky.

Po změně stran znovu přinutil Millera k výbornému zákroku Žůrek. Pak už ale byli nebezpečnější hosté.

Po hodině hry nebezpečně pálil z dálky Kalina. Chvíli nato nastřelil Řezníček břevno. Dvacet minut před koncem utkání se hosté dočkali branky, když Poláčkův centr proměnil v gól Táborský.

V samotném závěru mohl srovnat Elšík a Zúbek, ale brankář Miller je vychytal. Zlín tak potřetí za sebou doma vyšel střelecky naprázdno.

Olomouc prodloužila Žižkovu sérii bez výhry

Fotbalistům Olomouce se po dlouhé době podařilo vstřelit dva góly, když v sobotu porazili na Hané Viktorii Žižkov 2:0.

Svěřenci Stanislava Grigy tak nevyhráli už pět zápasů za sebou. V Olomouci však byla v první půli nebezpečnějším týmem.

Jenže Kušnír netrefil v úvodních minutách po chybě Drobiszse prázdnou branku a totéž zopakoval o půl hodiny později, když ve skluzu odkrytou bránu minul.

Trest přišel v závěru prvního dějství. Míč se dostal na hranici šestnáctky, odkud po zemi prostřelil gólmana Bartalského Lukáš Bajer.

Hosté neproměnili šance ani ve druhé půli a Hanáci udeřili znovu v samém závěru poločasu. Po faulu Štastného rozehrála Sigma z levé strany hřiště přímý kop a Daniel Mariano Bueno hlavou zvýšil na konečných 2:0.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)