Dva vlci, jediná kořist. Mancini a sir Alex Ferguson

11. 5. 2012 14:24
Až v posledním kole anglické fotbalové ligy se rozhodne, jestli titul obhájí Manchester United, nebo ho získá jeho městský rival City
Jak to udělat? Alex Ferguson říká, že už několikrát jeho tým vyhrál ligu až v posledním kole

Londýn - Až v posledním kole anglické fotbalové ligy se rozhodne, jestli titul obhájí Manchester United, nebo ho získá jeho městský rival City, který na něj čeká od roku 1968. Oba celky dosud získaly 86 bodů, ale Citizens mají o osm gólů lepší rozdíl ve skóre.

Manchester United nastoupí v neděli na půdě Sunderlandu, zatímco hráčům City se postaví nováček Queens Park Rangers bojující o záchranu.

Domácí prostředí v této sezoně hrálo pro "Citizens" velkou roli. Na stadionu Etihad vyhráli 17 z 18 zápasů a neprohráli tam od prosince 2010.

Mancini krotí euforii

Trenér Roberto Mancini se snaží krotit euforii. "Ještě není konec. Byla by velká chyba označovat se za šampiony. Už však nezáleží na Manchesteru United, ale pouze na nás. Nebude to snadné, protože QPR bojují o záchranu," řekl italský kouč, jehož svěřenci vyhráli poslední tři zápasy bez inkasované branky.

Trenér United Alex Ferguson věří, že se může v posledním kole stát cokoliv. "Jedeme do Sunderlandu vyhrát, je to naše povinnost. Ve fotbale se dějí zvláštní věci. Třikrát v historii jsme získali titul v posledním kole a nevadilo by nám to zopakovat," prohlásil sedmdesátiletý Skot.

Pomůže Hughes?

K jubilejnímu dvacátému anglickému titulu by "Rudým ďáblům" mohl pomoci trenér QPR a Fergusonův bývalý svěřenec Mark Hughes, který v letech 2008 a 2009 vedl právě City, klub s bohatými arabskými majiteli.

"Byl vyhozen velmi neetickým způsobem a bude si to pamatovat. Hughesův tým vždycky bojuje, ale tentokrát to bude bitva o setrvání v soutěži," uvedl Ferguson. Londýnskému týmu, kde působí jako náhradní brankář Radek Černý, stačí k jisté záchraně jediný bod.

Kdo do Ligy mistrů

Rozhodovat se bude také o třetím místě zajišťujícím přímou účast ve skupině Ligy mistrů. Nejlepší výchozí pozici má Arsenal s Tomášem Rosickým, který má bodový náskok na čtvrtý Tottenham. Překvapení sezony Newcastle ztrácí z páté příčky na "Kanonýry" dva body. Chelsea s Petrem Čechem skončí šestá, ale případná výhra ve finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov jí zaručí start v elitní soutěži na úkor čtvrtého celku Premier League.

Program závěrečného 38. kola anglické ligy (v neděli od 16:00)

Chelsea - Blackburn, Everton - Newcastle, Manchester City - Queens Park Rangers, Norwich - Aston Villa, Stoke - Bolton, Sunderland - Manchester United, Swansea - Liverpool, Tottenham - Fulham, West Bromwich - Arsenal, Wigan - Wolverhampton.