Chelsea míří do formule 1. Na monoposty Sauber

Reuters Reuters
30. 4. 2012 16:05
Logo klubu anglické Premier League Chelsea FC, za který chytá i český brankář Petr Čech, se objeví na monopostech formule 1 stáje Sauber.
Vozy stále formule 1 Sauber bude zdobit logo týmu Premier League Chelsea
Vozy stále formule 1 Sauber bude zdobit logo týmu Premier League Chelsea | Foto:

Hinwil - Monoposty formule 1 Sauber bude od nynějška zdobit logo fotbalového velkoklubu Chelsea.

Švýcarská stáj s anglickým finalistou Ligy mistrů oznámili spolupráci, která jim umožní mimo jiné vzájemné zviditelnění ve světě dvou sportovních odvětví, která v současnosti patří k těm nejlukrativnějším a nejatraktivnějším vůbec.

"Tohle partnerství je výhodné pro obě strany a nabízí potenciál v komerční oblasti. Je to vize spojení dvou celosvětově nejatraktivnějších sportovních odvětví," uvedl v prohlášení jednatel Chelsea Ron Gourlay.

Čtěte také:

OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti
Do seriálu formule 1 se vrátí Velká cena Francie

"V této formě takové partnerství mezi formulí 1 a fotbalem dosud neexistovalo. Přitom tu jsou společné věci; mluvíme o týmových sportech na nejvyšší a mezinárodní úrovni," poznamenala Monisha Kaltenbornová, jež zastává stejnou funkci v Sauberu.

Jméno týmu formule 1 bude k vidění při domácích zápasech Chelsea na reklamních plochách na stadionu.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy