Arsenal opět nevyhrál, v přestřelce získal jen bod

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 5. 2012 16:51
Fotbalisté Arsenalu v boji o účast v Lize mistrů znovu zaváhali, když doma jen remizovali s Norwichem 3:3.
Zklamaný Tomáš Rosický
Zklamaný Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu v boji o účast v Lize mistrů znovu zaváhali, když v utkání předposledního kola Premier Leaguedoma jen remizovali s Norwichem 3:3.

Hráčům se tak příliš nepodařilo oslavit jubilejní 900. duel svého kouče Arsena Wengera ve službách Arsenalu.

Londýnský celek, v jehož dresu odehrál celé utkání český záložník Tomáš Rosický, čeká na vítězství už čtyři zápasy a už v neděli jej mohou Newcastle a Tottenham sesadit ze třetího místa na páté.

VIDEO Nejhezčí gól historie Premier League dal Rooney
Chelsea podlehla Newcastlu, Tottenham drží Ligu mistrů

Právě kapitán české reprezentace stál u zrodu první branky zápasu. Ve druhé minutě od něj převzal míč Benajun a střelou k tyči odstartoval dramatickou přestřelku.

Ještě během úvodního poločasu stihli hosté vývoj otočit. Nejprve vyrovnal Hoolahan, a poté i díky teči Gibbse dokonal obrat Holt.

Góly Van Persieho z 72. a 80. minuty po přihrávkách Songa a Rosického si sice "Kanonýři" vzali vedení zpátky, ale poslední slovo měli znovu hosté. Pět minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3 Morison.

před 13 minutami

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, přístup ruským a čínským firmám znemožní Senát

Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) přestanou ve sněmovně blokovat návrh zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaný zákon lex Dukovany. Podle dohody s vládou k němu Senát připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to v úterý ve sněmovně řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.

Třetí čtení návrhu bylo ve sněmovně zahájeno na začátku února, několikrát bylo ale přerušeno. Důvodem byla mimo jiné právě snaha části opozice zakotvit v zákoně bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku proti ruským a čínským firmám. Gazdík v úterý uvedl, že opoziční strany se shodly s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) na tom, že záruky do předpisu doplní Senát.