Argentina přepisuje svou fotbalovou historii. Ligový tým angažoval transgender posilu

Sport mar Sport, mar
12. 1. 2020 7:12
Klub Villa San Carlos v zimním přestupovém okně představil novou posilu. Jedná se o útočnici Maru Gómezovou. Dvaadvacetiletá hráčka je první trans v lize a má klubu pomoct se záchranou v nejvyšší soutěži.
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos | Foto: Villa San Carlos

V Argentině je to vůbec poprvé, co klub v oficiální ženské lize angažoval trans hráčku. Gómezová bude hrát rovnou nejvyšší ženskou soutěž Primera Division. Nová posila zaujala na sociálních sítích, její přestupovou fotku fanoušci hodně sdíleli.

Do argentinské soutěže přestoupila z klubu Toronto City a pro argentinská média popsala svůj vztah ke kopané.

"Fotbal mi pomohl při změně mé osobnosti a mé sexuality. Vždycky to pro mě bylo pozitivní rozptýlení. V každém klubu, ve kterém jsem hrála, se ke mně chovali dobře," vysvětlila dvaadvacetiletá hráčka svůj vztah ke sportu.

Gómezová se k profesionálnímu fotbalu dostala díky skvělým výkonům v argentinském klubu Malvínes, který hraje regionální amatérskou ligu. V klubu byla nejlepší střelkyní a dvakrát s ním vyhrála ligový titul, čímž zaujala profesionální kluby.

"Ve fotbale máme všichni stejný cíl a v žádném týmu jsem se necítila nějak stranou, byla jsem součástí," dodala v rozhovoru pro místní média s úsměvem.

Ve Ville San Carlos ji ale čeká spousta práce se zachraňováním týmu v nejvyšší soutěži, protože tým v rozehrané sezoně uhrál jedinou tříbodovou výhru a po remíze 2:2 v posledním zápase proti Social Atletico Television je na dně tabulky. Na začátku jarní části Villu navíc čeká zápas proti vedoucímu týmu tabulky Boca Juniors. Úkolem Gómezové bude hlavně zlepšit střeleckou produktivitu týmu.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy