Ancelotti: Začít s Torresem byla možná chyba

13. 4. 2011 8:16
Zimní posila za 1,35 miliardy v 11 zápasech nedala gól

Manchester - Když za něco zaplatíte 1,35 miliardy korun, patrně chcete, aby vám to k něčemu bylo.

Fanoušci Chelsea ale nejspíš mají zatím pocit, že 50 milionů liber, které Roman Abramovič utratil za zimní posilu Fernanda Torrese, bylo spíš okázalým rozhazováním peněz, než čímkoliv jiným.

Za jedenáct zápasů v dresu Blues totiž španělský útočník nevstřelil ani gól a zatím má hodně daleko do nebezpečného kanonýra, který v minulých letech děsil obrany soupeřů.

Manchester i Barcelona si v odvetách postup pohlídaly
Manchester vyhrál na Chelsea, Čecha překonal Rooney
VIDEO Byla to jasná penalta, čertí se Chelsea

Naposledy svoji současnou nemohoucnost Torres potvrdil v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru United, kde odehrál prvních 45 minut, ale ke gólu sobě ani Chelsea opět nepomohl.

Po nevydařeném prvním poločase jej navíc vystřídal Didier Drogba, který byl rozhodně nebezepečnější a dokonce se mu podařilo i vstřelit branku, byť nakonec Chelsea zápas prohrála 1:2 a postup slavil Manchester.

"Hodně jsem přemýšlel o tom, zdali jej nasadit, ale víc se mi hodil do taktiky, tak jsem to udělal. Možná to byla chyba, protože Didier v druhém poločase hrál mnohem lépe. Byl čerstvější a na hrotu je silnější. I proto jsem Torrese střídal," uvedl po zápase italský kouč "Blues" Carlo Ancelotti. .

"Musíme věřit, že se Torres časem zlepší," dodal na adresu nejdražšího přestupu v rámci Premier League.

O tom, že úřadujícímu šampionovi anglické ligy se nákup sedmadvacetiletého španělského kanonýra nakonec přeci jen vyplatí je přesvědčen i kouč Manchesteru Sir Alex Ferguson.

"Nemyslím si, že by někdo odmítl podepsat Torrese, kdyby měl tu možnost. Ostatně v době, kdy se ten transfer řešil, všichni říkali, že je to dobrý obchod, "míní Ferguson. "Momentálně mu to sice nejde, ale ještě má před sebou hodně sezon."

Fanoušci Chelsea ovšem patrně nebudou chtít čekat na probuzení největší posily za poslední leta několik sezon, nýbrž budou chtít vidět výsledky hned.

Obhajoba titulu v Premier League se totiž pomalu rozplývá a navíc se klidně může stát, že Chelsea opustí příčky, zaručující postup do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Což by fanoušci ani Torresovi, ani Ancelottimu neodposutili. A tím méně majitel klubu Roman Abramovič.