Manchester i Barcelona si v odvetách postup pohlídaly

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 4. 2011 22:39
ManUnited - Chelsea 2:1, Šachtar - Barcelona 0:1

Praha - Fotbalisté Manchesteru United porazili v odvetě Chelsea 2:1 a v součtu s úvodním vítězstvím 1:0 postupují do semifinále.

Mezi nejlepší čtyřkou nebude podle předpokladů chybět ani zřejmě největší favorit Barcelona, která se po domácí výhře 5:1 nad Šachtarem Doněck radovala z triumfu 1:0 i na Ukrajině.

´Red devils´ se nechtěli spoléhat jen na defenzivní udržování náskoku a od počátku se snažili o aktivní pojetí a útočení. Jenže ofenzivní taktiku museli vyznávat vzhledem k výchozí situaci i Londýňané, a tak bylo od začátku na co se dívat.

VIDEO Byla to jasná penalta, čertí se Chelsea
Manchester vyhrál na Chelsea, Čecha překonal Rooney

A byli to právě hosté, kdo mohl otevřít skóre. Jenže Anelka i Torres prokazovali, že jim to spolu v zakončení příliš nejde. A když do své placírky nedal potřebnou razanci Lampard, přečkali domácí počáteční nápor ´Blues´ bez úhony a naopak sami udeřili.

V 26. minutě se ještě Hernández radoval vinou svého těsného ofsajdového postavení zbytečně, ovšem dvě minuty před přestávkou už stejný hráč po Giggsově centru rozvlnil síť za Petrem Čechem regulérně.

Chelsea už nyní nezbývalo nic jiného, než vstřelit dvě branky, a tak hra dostala ještě větší spád. Na straně hostů k tomu hodně pomohlo střídání Drogby, který ihned přidal ofenzivě londýnského celku na nebezpečnosti. A byl to právě kanonýr z Pobřeží slonoviny, kdo střelou k tyči udělal ze zápasu drama.

To však trvalo jen několik desítek sekund, protože záhy rozhodl křižnou ránou Pak Či-song.

O osuduu dvojzápas Šachtaru s Barcelonou se rozhodlo už v úvodním měření sil, a tak se odveta hrála více méně z povinnosti. A také pro ukrajinské publikum. To se mohlo pokochat mnoha pěknými šancemi svého celku, ovšem jediný gól vstřelili hosté. Ve 43. minutě se prosadil Messi.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:0)
43. Hernández, 77. Pak Či-song - 77. Drogba. Rozhodčí: Benquerenca - Miranda, Santos (všichni Portug.). ČK: 70. Ramires (Chelsea). První zápas: 1:0, postupuje Manchester.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 0:1 (0:1)
Branka:
43. Messi. Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bornhorst (všichni Něm.). První zápas: 1:5, postupuje Barcelona.