Americká revoluce. Klinsmann napsal lidem omluvenku do práce

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 6. 2014 11:33
Kouč amerických fotbalistů Jürgen Klinsmann napsal vlastnoručně omluvenku fanouškům, aby dnes nemuseli do práce a mohli povzbuzovat reprezentační tým na mistrovství světa.
Bude americká euforie na MS pokračovat? Kouč Klinsmann chce, aby fandily celé Státy.
Bude americká euforie na MS pokračovat? Kouč Klinsmann chce, aby fandily celé Státy. | Foto: Reuters

Recife - Kouč amerických fotbalistů Jürgen Klinsmann napsal vlastnoručně omluvenku fanouškům, aby dnes nemuseli do práce a mohli povzbuzovat reprezentační tým na mistrovství světa. Američané mají před duelem s Německem blízko k postupu do osmifinále. Zápas se bude hrát brzy odpoledne amerického času.

Klinsmann na sociálních sítích fotbalové federace USA humornou formou vyzval všechny k fandění. "Potřebujete dopis, abyste dnes nemuseli do práce?" táže se bývalý německý útočník, jenž trénuje Američany tři roky.

Stačí jen doplnit jméno

Omluvenka je opatřena logem federace a Klinsmann je na ní vlastní rukou podepsán. Stačí jen doplnit jméno.

"Prosím omluvte ... v práci ve čtvrtek 26. června. Chápu, že absence sníží produktivitu firmy, ale mohu Vás ujistit, že je to pro důležitou věc. Tým USA hraje rozhodující zápas na mistrovství světa proti Německu a my potřebujeme plnou podporu národa, pokud chceme postoupit do další fáze," předepsal Klinsmann.

I šéfové si mají vzít volno

Apeloval také na samotné představitele vedení firem, aby se zachovali jako dobří šéfové a vzali si taky na dnešek volno. Zápas v brazilském Recife začne ve 13:00 brazilského času, čili v pracovní době po celé Americe.

Fotbalové MS z Brazílie má v USA rekordní sledovanost, překonalo dokonce i televizní přenosy nejpopulárnější Světové série v baseballu či finále basketbalové NBA.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy