reklama
 
 

Zaccheroni s Japonskem na MS propadl, proto končí

25. 6. 2014 22:03
Trenér Alberto Zaccheroni oznámil, že končí u japonského národního týmu.

Itu - Fotbalový trenér Alberto Zaccheroni oznámil, že končí u japonského národního týmu. Jednašedesátiletý Ital se tak rozhodl po vyřazení na mistrovství světa v základní skupině.

Zaccheroni se Japonska ujal v roce 2010 po Takešim Okadovi. Předtím vedl přední italské kluby AC Milán, Inter Milán, Lazio Řím a Juventus Turín. Japonce dovedl k triumfu na asijském mistrovství a s přehledem prošel i kvalifikací o světový šampionát, když si Japonci dokonce zajistili postup jako první ze všech účastníků.

Jenže v Brazílii skončilo Japonsko poslední ve skupině C. Remizovalo 0:0 s Řeckem a prohrálo 1:2 s Pobřežím slonoviny i 1:4 s Kolumbií. Na základě výsledků se dnes Zaccheroni rozhodl rezignovat.

"Já byl ten, kdo rozhodoval o taktice a způsobu hry, proto přijímám plnou zodpovědnost," prohlásil italský kouč. "Ale kdybych měl další šanci, tak bych znovu vybral stejné hráče i realizační tým. Děkuji všem, kteří nám drželi palce," dodal.

Bez práce by však nemusel zůstat dlouho. Podle spekulacích italských médií je mezi kandidáty na uvolněný post u italské reprezentace společně s Robertem Mancinim a Lucianem Spalettim.

autor: ČTK | 25. 6. 2014 22:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama