Rozzuření Italové: Směšné vyloučení, sudí diktoval zápas

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 6. 2014 22:39
Kontroverzní výroky rozhodčích na fotbalovém mistrovství světa nekončí. Dalším týmem, který se po sporných verdiktech cítí poškozený, jsou Italové.
Cesare Prandelli objímá vyloučeného Claudia Marchisia.
Cesare Prandelli objímá vyloučeného Claudia Marchisia. | Foto: Reuters

Natal - Kontroverzní výroky rozhodčích na fotbalovém mistrovství světa nekončí. Dalším týmem, který se po sporných verdiktech cítil poškozený, byli po prohře 0:1 s Uruguayí a vyřazení už po skupině Italové. Úřadující vicemistři Evropy tvrdě kritizovali mexického sudího Marca Rodrígueze, hlavní arbitr podle nich diktoval zápas.

Italové rozhodčímu vyčítali hlavně to, že po hodině hry za běžný zákrok vyloučil záložníka Claudia Marchisia a že v 79. minutě naopak nepotrestal uruguayského kanonýra Luise Suáreze, který podle všeho kousl do ramena obránce Giorgia Chielliniho (více čtěte ZDE). Krátce poté Itálie inkasovala rozhodující gól.

Chiellini: Suárez měl být vyloučen

"Lidé teď budou mluvit o našem vyřazení, o našem selhání, ale je třeba si říci, že zápas byl zcela jasně diktován rozhodčím. Viděli jsme neuvěřitelný nepoměr v jednotlivých rozhodnutích," zlobil se Chiellini.

"Červená karta pro Marchisia a to, že nebyl vyloučen Suárez, to je prostě směšné. Bylo to naprosto jasné. K dispozici je i důkaz," řekl Chiellini a ukázal otisk na ramenu, který marně reklamoval u rozhodčího.

"Suárez poté simuloval, protože dobře věděl, co udělal. Samozřejmě že jsme naštvaní, protože jsme byli těmi, kteří si zasloužili postoupit," dodal bek Juventusu Turín.

Uruguayský kouč: Řešíme raději postup

Sudího Rodrígueze ostře kritizoval také italský kouč Cesare Prandelli, který po zápase nabídl rezignaci. "Rozhodčí zničil zápas. Je směšné dohrávat takovýhle zápas v deseti. Nebyly tam žádné ošklivé fauly nebo něco, za co by měla následovat červená karta," zlobil se Prandelli. "Takovýhle zápas prostě nemůžete tímhle způsobem ovlivnit," dodal.

Uruguayci nechtěli výkon rozhodčího ani Suárezovo pravděpodobné kousnutí komentovat. "Pokud se to stalo, rozhodčí to nejspíš neviděl. Já a všichni lidé v Uruguayi teď řešíme mnohem důležitější věci - postup," rýpl si na dálku do Italů uruguayský trenér Oscar Tabárez.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy