AC Milán se přiblížil titulu, Inter prohloubil krizi

16. 4. 2011 23:12
AC Milán - Sampdoria 3:0, Parma - Inter 2:0

Milán - Fotbalisté vedoucího AC Milán se znovu přiblížili zisku italského titulu. Ve 33. kole Serie A doma porazili trápící se Sampdorii Janov 3:0 a v čele neúplné tabulky mají šestibodový náskok před Neapolí.

Obhajoba se naopak vzdálila mistrovskému Interu, který prohloubil krizi prohrou 0:2 v Parmě.

AC vybojoval třetí ligovou výhru za sebou i bez distancované hvězdy Zlatana Ibrahimovice, který byl v minulém kole znovu vyloučen.

Berlusconi chce do AC Milán přivést Ronalda
Lafatovy nadávky? Za klení viděl červenou i Ibrahimovič
Milán vyhrál ve Fiorentině a udržel si tříbodový náskok

"Rossoneri" poslal na San Siru do vedení ve 20. minutě Nizozemec Clarence Seedorf, ale už během prvního poločasu museli ze hřiště se svalovými zraněními brankář Christian Abbiati a útočník Alexandre Pato.

Devět minut po přestávce zdvojnásobil náskok proměněnou penaltou proti svému bývalému klubu Antonio Cassano. Definitivní jistotu dal domácím po hodině hry třetí brankou Brazilec Robinho.

Sampdoria nebodovala posedmé z posledních devíti duelů, ve kterých navíc jen třikrát skórovala. Čtvrtému týmu z minulé sezony tak reálně hrozí sestup do druhé ligy.

Inter porazili hráči hostující z Juventusu

Inter neodčinil středeční vyřazení z Ligy mistrů od Schalke a po dalším zaváhání ztrácí na městského rivala z třetí příčky už osm bodů. Svěřenci trenéra Leonarda prohráli počtvrté z posledních pěti soutěžních utkání.

O důležité výhře zachraňující se Parmy rozhodli hráči hostující z Juventusu Turín. Skóre otevřel ve 35. minutě záložník Sebastian Giovinco, náskok pojistil čtyři minuty před koncem brazilský útočník Amauri.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

AS Řím - Palermo 2:3 (20. Totti z pen., 90.+2 Vučinič - 43. Pinilla z pen., 84. a 90.+1 Hernández), AC Milán - Sampdoria Janov 3:0 (20. Seedorf, 54. Cassano z pen., 62. Robinho), Parma - Inter Milán 2:0 (35. Giovinco, 86. Amauri).

1. AC Milán 33 21 8 4 59:23 71
2. Neapol 32 20 5 7 52:30 65
3. Inter Milán 33 19 6 8 58:37 63
4. Lazio Řím 32 17 6 9 41:29 57
5. Udine 32 17 5 10 57:34 56
6. AS Řím 33 15 8 10 51:47 53
7. Juventus Turín 32 14 9 9 50:40 51
8. Palermo 33 14 5 14 50:54 47