Milán vyhrál ve Fiorentině a udržel si tříbodový náskok

10. 4. 2011 22:45
Fiorentina - AC Milán 1:2, Boloňa - Neapol 0:2
Alexandre Pato
Alexandre Pato | Foto: Reuters

Boloňa/Milán - Fotbalisté AC Milán si i po 32. kole Serie A udrželi na čele tabulky tříbodový náskok, když vyhráli 2:1 na hřišti Fiorentiny.

Hosté zvládli závěr utkání i bez vyloučeného švédského útočníka Zlatana Ibrahimovice, který se do sestavy vrátil po třízápasovém disciplinárním trestu za předchozí červenou kartu.

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho navázali na vítězné derby s Interem z minulého týdne a ve Florencii si vytvořili během první půle dvoubrankový náskok.

Jankulovski je po operaci kolena, chybět bude půl roku

V osmé minutě otevřel skóre pohotovou ranou pětatřicetiletý nizozemský záložník Clarence Seedorf, čtyři minuty před přestávkou přidal další branku Brazilec Alexandre Pato, který zblízka zakončil povedenou akci spoluhráčů.

Jednadvacetiletý útočník se čtrnáctým ligovým gólem dotáhl na nejlepšího týmového střelce Ibrahimovice.

Neapol zvítězila v Boloně i díky Hamšíkovi

Ten potvrdil svou kontroverzní pověst a za urážku asistenta rozhodčího čtyři minuty před koncem musel znovu předčasně ze hřiště.

Marek Hamšík přispěl k výhře 2:0 jedním gólem
Marek Hamšík přispěl k výhře 2:0 jedním gólem | Foto: Reuters

Domácí před Ibrahimovicovým vyloučením snížili po tečované střele Peruánce Juana Vargase z 79. minuty, ale oslabený milánský tým těsný náskok ubránil.

Na druhém místě zůstala Neapol, která zvítězila 2:0 v Boloně. Čtvrtou ligovou výhru za sebou uhrála i bez svého nejlepšího střelce Edinsona Cavaniho, který nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu.

Autora dosavadních 25 branek v Serii A zastoupili už v prvním poločase útočník Giuseppe Mascara a z penalty slovenský záložník Marek Hamšík.

Inter ztrácí na vedoucí duo dva body

Mistrovský Inter Milán porazil už v sobotu Chievo 2:0 a přiblížil se městskému rivalovi na dva body.

Svěřenci trenéra Leonarda na San Siru prohráli v posledních dvou soutěžních utkáních tříbrankovým rozdílem. V minulém ligovém kole podlehli v derby AC 0:3 a v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů utržili od Schalke nečekaný debakl 2:5.

Inter v prvním vzájemném listopadovém utkání prohrál ve Veroně 1:2 a dlouho se nemohl prosadit ani nyní.

Bezbrankový stav prolomil až v 66. minutě argentinský záložník Cambiasso, náskok pak pojistil šest minut před koncem brazilský bek Maicon prvním ligovým gólem v sezoně.

Lazio porazilo Parmu a už je čtvrté

Lazio Řím porazilo Parmu na svém stadionu 2:0 a na čtvrtém místě tabulky vystřídalo Udine. Domácí poslal do vedení v 23. minutě brazilský záložník Hernanes, náskok pojistil čtvrt hodiny před koncem útočník Sergio Floccari.

Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce
Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce | Foto: Ivo Pospíšil

Pouze mezi náhradníky Lazia znovu zůstal další forvard Libor Kozák. Nepovedený debut prožil nový trenér zachraňující se Parmy Franco Colomba.

Sedmý Juventus Turín porazil FC Janov na svém hřišti 3:2 a po třetím ligovém vítězství po sobě se přiblížil pohárovým příčkám. Domácí, na jejichž lavičce zůstal krajní bek Zdeněk Grygera, přitom dvakrát prohrávali.

Na úvodní vlastní gól stopera Leonarda Bonucciho z osmé minuty odpověděl v úvodu druhého poločasu záložník Simone Pepe.

Hostům pak sice vrátil vedení útočník Antonio Floro Flores, ale útočníci Staré dámy Alessandro Matri a střídající Luca Toni v závěrečné půlhodině otočili zápas ve prospěch domácích.

Vydra hrál poprvé za Udine, to však podlehlo Římu

Nepovedený debut v Serii A prožil český útočník Udine Matěj Vydra. Čtvrtý tým tabulky doma prohrál s AS Řím 1:2 a rozhodující branku inkasoval až v nastaveném čase od Franceska Tottiho.

Matěj Vydra (ilustrační foto)
Matěj Vydra (ilustrační foto) | Foto: fcb.cz

Kapitán hostů vstřelil i první gól z penalty v 57. minutě, za domácí vyrovnal dvě minuty před koncem nejlepší střelec Antonio Di Natale svým 26. ligovým gólem v sezoně.

Udine přišlo o třináctizápasovou ligovou sérii bez prohry na svém hřišti, kde nebodovalo poprvé od 19. září 2010.

V květnu devatenáctiletý Vydra, který odehrál poslední tři minuty, do Itálie loni v létě přestoupil z Baníku Ostrava za sto milionů korun. Za první tým Udine do dneška odehrál pouze čtvrthodinu v Italském poháru.

Inter Milán - Chievo 2:0 (66. Cambiasso, 84. Maicon), Udine - AS Řím 1:2 (88. Di Natale - 57. z pen. a 90. Totti), Juventus Turín - FC Janov 3:2 (50. Pepe, 63. Matri, 83. Toni - 7. vlastní Bonucci, 57. Floro Flores), Bari - Catania 1:1 (33. Gazzi - 44. Maxi López), Boloňa - Neapol 0:2 (30. Mascara, 45.+1 Hamšík z pen.), Cagliari - Brescia 1:1 (22. Cossu - 61. Caracciolo), Lazio Řím - Parma 2:0 (23. Hernanes, 76. Floccari), Palermo - Cesena 2:2 (5. Kurtič, 36. Pinilla - 90.+2 Parolo, 90.+6 Giaccherini), Sampdoria Janov - Lecce 1:2 (69. Maccarone - 39. Di Michele, 66. Olivera), Fiorentina - AC Milán 1:2 (79. Vargas - 8. Seedorf, 41. Pato).

1. AC Milán 32 20 8 4 56:23 68
2. Neapol 32 20 5 7 52:30 65
3. Inter Milán 32 19 6 7 58:35 63
4. Lazio Řím 32 17 6 9 41:29 57
5. Udine 32 17 5 10 57:34 56
6. AS Řím 32 15 8 9 49:44 53
7. Juventus Turín 32 14 9 9 50:40 51
8. Palermo 32 13 5 14 47:52 44