817 milionů. A útočník Bacca může přestoupit do AC Milán

ČTK ČTK
28. 6. 2015 11:27
Útočník Carlos Bacca, který pomohl Seville loni a letos vyhrát Evropskou ligu, se dohodl na přestupu do AC Milán.
Kolumbijský útočník Carlos Bacca má ze Sevilly namířeno do AC Milán
Kolumbijský útočník Carlos Bacca má ze Sevilly namířeno do AC Milán | Foto: Reuters

Milán - Kolumbijský útočník Carlos Bacca, který pomohl Seville loni a letos vyhrát Evropskou ligu, se dohodl na přestupu do AC Milán. V příštích dnech by měl v novém působišti absolvovat lékařskou prohlídku a podepsat smlouvu. Podle italských médií za něj AC zaplatí kolem 30 milionů eur (přes 817 milionů korun).

"Carlos je s Milánem dohodnutý. Vybral si to nejlepší pro svou budoucnost," řekl agent kolumbijského fotbalisty. Osmadvacetiletého kanonýra chtěly získat také Liverpool a AS Řím.

Bacca se může naplno věnovat jednání o novém angažmá poté, co s Kolumbií vypadl ve čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky.

Se Sevillou v uplynulé sezoně obhájil triumf v Evropské lize, když ve finále s Dněpropetrovskem (3:2) dal dva góly. Ve španělské lize nastřílel 20 branek. Do španělského klubu přišel předloni z Brugg za sedm milionů eur.

Milán posiluje po nepovedené sezoně, v níž osmnáctinásobný italský mistr obsadil až desáté místo.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy