Vyrovnáno na góly i vyloučené, Slovácko veze z Liberce bod

7. 12. 2020 19:57
Fotbalisté Liberce remizovali v dohrávce 10. kola Fortuna:Ligy se Slováckem 1:1. Hosté hráli od 21. minuty bez vyloučeného Vlastimila Daníčka a Slovan z nařízené penalty díky Michalu Rabušicovi otevřel skóre. V 55. minutě však dostal červenou kartu i domácí stoper Taras Kačaraba a Slovácko o čtyři minuty později srovnalo zásluhou Petra Reinberka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

"Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. Slovácko hraje podobný fotbal v určitých úsecích jako my. Je soubojové, má to hodně založené na důrazu, rychlém přechodu do útoku a šikovných hráčích nahoře. Od začátku to byla taková válka," řekl na tiskové konferenci trenér Slovanu Pavel Hoftych.

V utkání proti sobě nastoupili bratři Sadílkové, domácí Michal a Lukáš ze Slovácka. "Bylo to zajímavé i pro diváky. Brácha dřív moc souboje nevyhledával, ale zlepšil se v nich a občas to s ním bolelo. Přeju mu, daří se mu a doufám, že to tak bude nadále. Mrzí mě ale, že jsme ho neporazili," uvedl Michal Sadílek.

Jako první zahrozili v páté minutě hosté, kteří poslední čtyři ligové duely hráli doma a venku v nejvyšší soutěži nastoupili poprvé od září. Kalabiškovu prudkou ránu zastavil brankář Nguyen hlavou.

Na druhé straně si v 19. minutě po Rabušicovu sklepnutí patou naběhl do vápna Matoušek, jehož zakončení v pádu vytáhl Bajza na břevno. Matouškově střele však předcházelo zatáhnutí za dres od Daníčka. Rozhodčí Rejžek si šel inkriminovaný moment prohlédnout na video, na jehož základě kapitána hostů vyloučil a nařídil pokutový kop.

K němu se postavil Rabušic, jenž "panenkovsky" překonal Bajzu. Slovácko v posledních šesti ligových zápasech v Liberci inkasovalo sedm branek z penalt a obdrželo šest červených karet. Zbytek úvodního poločasu žádnou větší šanci nenabídl, hned po přestávce mohl pojistit náskok Severočechů Pešek, Bajza byl však proti.

Poté mezi 51. až 55. minutou dostal Kačaraba dvě žluté karty a síly na hřišti se srovnaly, čehož hosté brzy využili. Havlíkův rohový kop našel Reinberka, který hlavou srovnal. Obránce Slovácka se v lize trefil přesně po roce. Tehdy pomohl k výhře 2:1 nad Plzní.

Poté střídající Rondič překonal Bajzu, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Bosenský útočník nebyl úspěšný ani v 81. minutě, kdy z úhlu zamířil do tyče.

Účastník základní skupiny Evropské ligy Liberec nevyhrál v nejvyšší soutěži druhé kolo po sobě, ovšem týmu z Uherského Hradiště doma nepodlehl ani v 19. zápase. Slovácko neprohrálo v lize počtvrté v řadě. Oba celky mají k dobru odložené utkání v Ostravě.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 23. Rabušic z pen. - 59. Reinberk. Rozhodčí: Rejžek - Mojžíš, Bureš - Lerch (video). ŽK: Rabušic, M. Sadílek, Kačaraba, Hromada - Kadlec, Kalabiška. ČK: 55. Kačaraba - 21. Daníček. Bez diváků.

Liberec: Ngueyn - Fukala, Chaluš, Kačaraba, Mikula - Matoušek (75. Hilál), Hromada (75. Beran), Nešický (60. Jugas), M. Sadílek, Pešek (67. Koscelník) - Rabušic (60. Rondič). Trenér: Hoftych.

Slovácko: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (71. Jurečka), L. Sadílek, Navrátil (90.+1 Šimko) - Kliment (74. Kubala). Trenér: Svědík.

před 27 minutami

První kolo v Söldenu vyhrál domácí lyžař Leitinger, Krýzl byl osmapadesátý

Nečekaným lídrem úvodního závodu Světového poháru mužů v Södenu je po prvním kole domácí lyžař Roland Leitinger. Obří slalom zahájil nejrychlejším časem s vysokým startovním číslem 19. Třicetiletý vicemistr světa z roku 2017, jehož kariéru poznamenala zranění a v minulé sezoně se dostal jedinkrát do elitní desítky, má náskok 19 setin na francouzského mistra světa Mathieu Faivrea. Třetí je Švýcar Marco Odermatt s mankem 21 setin.

Pětatřicetiletý český reprezentant Kryštof Krýzl zůstal daleko za postupem do bodované třicítky. Se startovním číslem 51 dosáhl 58. času, na vedoucího Leitingera ztratil téměř čtyři sekundy (3,83). Ze 71 lyžařů byli tři pomalejší, zbývající do cíle nedojeli.

Druhé kolo začne ve 13:30.

Na Jihlavsku srazilo auto muže, ten na místě zemřel. Policie hledá svědky nehody

Na silnici I/38 na Jihlavsku v noci na neděli, asi půl hodiny po půlnoci, srazilo v pravém jízdním pruhu ve směru jízdy chodce a ujelo. Zraněný pětačtyřicetiletý muž na místě zemřel. Auto jelo po silnici ve směru od Dlouhé Brtnice na Stonařov. Policie hledá řidiče, kteří tam mezi půlnocí a 01:00 projížděli a mají ve vozech palubní kamery. Zavolat mají na tísňovou linku 158. ČTK to sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. "Současně se obracíme na všechny řidiče, kteří místem projížděli a mohli by poskytnout informace k pohybu chodce po této silnici," dodala.

před 2 hodinami

Na Českobudějovicku zemřel v sobotu sedmdesátiletý cyklista, zřejmě nezvládl jízdu na elektrokole

Při jízdě od obce Jílovice k Hluboké u Borovan muž jedoucí na elektrokole zřejmě částečně vyjel z komunikace a narazil do betonového hranolu. Policii přivolal člověk, který náhodou našel bezvládného muže u kola na silnici. Policie se o nehodě dověděla v sobotu nad ránem. Cyklista podle policie neměl na hlavě přilbu, na kole měl zařazený nejvyšší stupeň. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.