Návrat do českých soutěží se nekoná. Znojmo zůstane v EBEL

Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 4. 2019 14:53
Znojemští hokejisté budou i v sezoně 2019/2020 působit v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Klub původně nepodal v řádném termínu přihlášku a zvažoval návrat pod hlavičku Českého hokeje.
Hokejisté Orli Znojmo.
Hokejisté Orli Znojmo. | Foto: Lukáš Caha

Orli uvažovali o návratu do českých soutěží především kvůli finančním nerovnostem, které jsou nastoleny v EBEL mezi rakouskými a zahraničními týmy. Spekulovalo se i o tom, že prezident znojemského klubu Pavel Ohera zakoupil licenci na druhou ligu od Moravských Budějovic, které sice bojují o postup do Chance ligy, avšak majitel Žihadel Zdenek Stojánek již před několika týdny dal licenci k prodeji. 

Dnes odpoledne starosta města Znojma Jan Grois na svém facebookovém profilu uvedl, že Orli v mezinárodních vodách přeci jen zůstávají a sám se zapojí do vyjednávání o lepších podmínkách a oslovování potenciálních partnerů na území Rakouska.

Informaci následně potvrdil i klub na oficiálním webu. "Orli budou i v nadcházející sezoně působil v EBEL. Rozhodnuto o tom bylo po intenzivních jednáních se zástupci města Znojma, partnery klubu i vedením soutěže," stojí v tiskové zprávě. 

Jihomoravané vstoupili do EBEL v roce 2011. Jejich největším úspěchem je zisk stříbra ze sezony 2015/2016. Letos nestačili ve čtvrtfinále play off na Vídeň, s níž prohráli 1:4 na zápasy. 

 

Právě se děje

před 40 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy