Návrat do českých soutěží se nekoná. Znojmo zůstane v EBEL

Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 4. 2019 14:53
Znojemští hokejisté budou i v sezoně 2019/2020 působit v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Klub původně nepodal v řádném termínu přihlášku a zvažoval návrat pod hlavičku Českého hokeje.
Hokejisté Orli Znojmo.
Hokejisté Orli Znojmo. | Foto: Lukáš Caha

Orli uvažovali o návratu do českých soutěží především kvůli finančním nerovnostem, které jsou nastoleny v EBEL mezi rakouskými a zahraničními týmy. Spekulovalo se i o tom, že prezident znojemského klubu Pavel Ohera zakoupil licenci na druhou ligu od Moravských Budějovic, které sice bojují o postup do Chance ligy, avšak majitel Žihadel Zdenek Stojánek již před několika týdny dal licenci k prodeji. 

Dnes odpoledne starosta města Znojma Jan Grois na svém facebookovém profilu uvedl, že Orli v mezinárodních vodách přeci jen zůstávají a sám se zapojí do vyjednávání o lepších podmínkách a oslovování potenciálních partnerů na území Rakouska.

Informaci následně potvrdil i klub na oficiálním webu. "Orli budou i v nadcházející sezoně působil v EBEL. Rozhodnuto o tom bylo po intenzivních jednáních se zástupci města Znojma, partnery klubu i vedením soutěže," stojí v tiskové zprávě. 

Jihomoravané vstoupili do EBEL v roce 2011. Jejich největším úspěchem je zisk stříbra ze sezony 2015/2016. Letos nestačili ve čtvrtfinále play off na Vídeň, s níž prohráli 1:4 na zápasy. 

 

Právě se děje

před 53 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy