Union Berlín zvítězil v Kolíně a vede bundesligu

Aktualizováno 11. 9. 2022 19:53

Fotbalisté Unionu Berlín zvítězili v šestém kole německé ligy v Kolíně nad Rýnem 1:0 a vrátili se do čela tabulky. O výsledku rozhodl vlastní gól Tima Hüberse, který si ve čtvrté minutě nešťastně srazil do vlastní sítě centr z levé strany.

Kolín nad Rýnem, který je nejbližším soupeřem Slovácka ve skupině Evropské konferenční ligy, prohrál poprvé v sezoně a je sedmý s devíti body a skóre 10:7. Union Berlín v sezoně ještě neprohrál a vede tabulku se 14 body a skóre 13:4.

Další branky mohli hosté přidat v 11. a 15. minutě, ale nejprve neproměnil penaltu Siebatcheu a Beckerovu trefu neuznal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Devět minut před koncem řádné hrací doby byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Kilian.

Kolín hrál v sestavě: Schwäbe - Schmitz (62. Schindler), Kilian, Hübers, Pedersen (62. Ljubicic) - Martel, Schirí - Maina (85. Adamjan), Hector, Kainz (75. Thielmann) - Dietz (46. Tigges).

Fotbalisté Freiburgu remizovali na domácím stadionu s Mönchengladbachem 0:0. V tabulce přeskočili Bayern Mnichov a dostali se na druhou příčku, v případě výhry mohli jít dokonce do čela.

Freiburg po třech zápasech nevyhrál a je o bod za Unionem Berlín a bod před Bayernem. Mönchengladbach potřetí v řadě nezvítězil a je osmý.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Kolín nad Rýnem - Union Berlín 0:1 (4. vlastní Hübers), Freiburg - Mönchengladbach 0:0.

1. Union Berlín 6 4 2 0 13:4 14
2. Freiburg 6 4 1 1 10:5 13
3. Bayern Mnichov 6 3 3 0 19:5 12
4. Hoffenheim 6 4 0 2 12:7 12
5. Dortmund 6 4 0 2 8:7 12
6. Mohuč 6 3 1 2 6:9 10
7. Kolín nad Rýnem 6 2 3 1 10:7 9
8. Mönchengladbach 6 2 3 1 7:5 9