Moravec strávil na střelnici mládí, Šlesingra před vytrvalostním závodem rozhodila spadlá puška

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 12. 2016 6:08
Českým biatlonistům čtvrteční vytrvalostní závod ve švédském Östersundu vůbec nevyšel a to hlavně střelecky. Nejlepším reprezentantem byl až 17. Ondřej Moravec. Na vině byl někdy vítr, jindy špatná koncentrace. Naději teď Češi upínají k dalším závodům první zastávky Světového poháru.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Jak nadějně vypadal neděle, tak špatně dopadl čtvrtek. Českým biatlonistům se ve vytrvalostním závodě ve švédském Östersundu vůbec nedařilo, nejlepší byl až 17. Ondřej Moravec. Problém byl především ve střelbě, která se jim v úvodních víkendových štafetách přitom tak povedla.

"Spokojenost vypadá jinak. Spokojenost by v našem týmu byla, pokud by tři kluci bodovali a jeden skončil do desítky. To se ale nestalo," hodnotil první individuální závod Světového poháru pro web českého biatlonu trenér českých biatlonistů Michael Málek. 

Nepříliš povedený večer mohl trochu zachránit Moravec, u kterého se po odstřílení poslední položky zdálo, že by ještě mohl bojovat o první desítku. Jenže by si musel pomoct běžecky a to nevyšlo.

"O běh jsem se dnes opravdu opřít nemohl. Chtěl jsem začít s rozumem, a pak přidávat. Jenže zrychlit mi vůbec nešlo. Zatím z toho nedělám žádné závěry, protože začátky jsem tady už měl všelijaké, a takto na úvod to bývá vždy dost nevyrovnané. Máme před sebou další dva závody, tak se ještě uvidí," řekl pozávodě.

Nejvíc ho tak mrzí střelba. "Neměl jsem až tak špatné podmínky, abych musel dát v první stojce za dva. Na poslední stojce jsem vybojoval čistou položku, ale strávil jsem tam celé mládí," dodal.

Michal Šlesingr s 25.místem také nemohl být spokojený. Na střelnici udělal dokonce pět chyb, takže umístění alespoň ve třetí desítce mu zachránil relativně slušný běžecký čas.

Soukup: Hlavně ať už nefouká

"Do závodu jsem šel trochu rozháraný, nekoncentrovaný. Těsně před startem mi ze stojanu spadla puška a dost mě to rozhodilo. Měl jsem to v průběhu závodu v hlavě, což samozřejmě bylo špatně. Podle toho jsem taky začal střílet a po dvou položkách jsem měl na kontě čtyři chyby. Hodně mě podržely lyže, protože na trati jsem zase neměl nijak extra dobré pocity," složil český reprezentant poklonu servismanům.

Mnohem víc od sebe čekal Michal Krčmář, který kvůli umístění na 42. příčce nedosáhl ani na body. A příčina? Na stojkách nechal dohromady pět terčů.

"Věděl jsem, že se můj výkon bude muset opřít o ležku. Věřil jsem si na ni a jsem rád, že se to potvrdilo. Jenže tím veškerá moje radost končí. Stojce a větru jsem se zbytečně moc poddal, prostě jsem to měl v hlavě víc, než bylo potřeba. Navíc podmínky nebyly takové, abych musel dát za tři. Tolik opravdu nefoukalo," zlobil se na sebe.

Jenže co by měl říkat takový Jaroslav Soukup, který na první stojce netrefil jediný terč, celkem nastřádal deset chyb a zapsal až 97. čas. "Za pět jsem snad v životě ještě nedal, ale ten vítr mě absolutně rozhodil. Do dalších závodů mám jediné přání, hlavně ať nefouká," přeje si.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy