Moravec strávil na střelnici mládí, Šlesingra před vytrvalostním závodem rozhodila spadlá puška

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 12. 2016 6:08
Českým biatlonistům čtvrteční vytrvalostní závod ve švédském Östersundu vůbec nevyšel a to hlavně střelecky. Nejlepším reprezentantem byl až 17. Ondřej Moravec. Na vině byl někdy vítr, jindy špatná koncentrace. Naději teď Češi upínají k dalším závodům první zastávky Světového poháru.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Jak nadějně vypadal neděle, tak špatně dopadl čtvrtek. Českým biatlonistům se ve vytrvalostním závodě ve švédském Östersundu vůbec nedařilo, nejlepší byl až 17. Ondřej Moravec. Problém byl především ve střelbě, která se jim v úvodních víkendových štafetách přitom tak povedla.

"Spokojenost vypadá jinak. Spokojenost by v našem týmu byla, pokud by tři kluci bodovali a jeden skončil do desítky. To se ale nestalo," hodnotil první individuální závod Světového poháru pro web českého biatlonu trenér českých biatlonistů Michael Málek. 

Nepříliš povedený večer mohl trochu zachránit Moravec, u kterého se po odstřílení poslední položky zdálo, že by ještě mohl bojovat o první desítku. Jenže by si musel pomoct běžecky a to nevyšlo.

"O běh jsem se dnes opravdu opřít nemohl. Chtěl jsem začít s rozumem, a pak přidávat. Jenže zrychlit mi vůbec nešlo. Zatím z toho nedělám žádné závěry, protože začátky jsem tady už měl všelijaké, a takto na úvod to bývá vždy dost nevyrovnané. Máme před sebou další dva závody, tak se ještě uvidí," řekl pozávodě.

Nejvíc ho tak mrzí střelba. "Neměl jsem až tak špatné podmínky, abych musel dát v první stojce za dva. Na poslední stojce jsem vybojoval čistou položku, ale strávil jsem tam celé mládí," dodal.

Michal Šlesingr s 25.místem také nemohl být spokojený. Na střelnici udělal dokonce pět chyb, takže umístění alespoň ve třetí desítce mu zachránil relativně slušný běžecký čas.

Soukup: Hlavně ať už nefouká

"Do závodu jsem šel trochu rozháraný, nekoncentrovaný. Těsně před startem mi ze stojanu spadla puška a dost mě to rozhodilo. Měl jsem to v průběhu závodu v hlavě, což samozřejmě bylo špatně. Podle toho jsem taky začal střílet a po dvou položkách jsem měl na kontě čtyři chyby. Hodně mě podržely lyže, protože na trati jsem zase neměl nijak extra dobré pocity," složil český reprezentant poklonu servismanům.

Mnohem víc od sebe čekal Michal Krčmář, který kvůli umístění na 42. příčce nedosáhl ani na body. A příčina? Na stojkách nechal dohromady pět terčů.

"Věděl jsem, že se můj výkon bude muset opřít o ležku. Věřil jsem si na ni a jsem rád, že se to potvrdilo. Jenže tím veškerá moje radost končí. Stojce a větru jsem se zbytečně moc poddal, prostě jsem to měl v hlavě víc, než bylo potřeba. Navíc podmínky nebyly takové, abych musel dát za tři. Tolik opravdu nefoukalo," zlobil se na sebe.

Jenže co by měl říkat takový Jaroslav Soukup, který na první stojce netrefil jediný terč, celkem nastřádal deset chyb a zapsal až 97. čas. "Za pět jsem snad v životě ještě nedal, ale ten vítr mě absolutně rozhodil. Do dalších závodů mám jediné přání, hlavně ať nefouká," přeje si.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy