Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou

Sport Sport
9. 11. 2017 9:19
Šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář se v Jablonci nad Nisou vyjádřil k současnému stavu největší hvězdy Gabriely Koukalové.
Gabriela Koukalová.
Gabriela Koukalová. | Foto: Tomáš Liška

Jablonec nad Nisou - Gabriela Koukalová nebude kvůli dlouhodobým problém s lýtkovými svaly startovat na konci listopadu v Östersundu na první zastávce Světového poháru. To už je v tuto chvíli zřejmé.

A další vyhlídky? Stále velice zamlžené. Nadále platí, že ohrožena je i účast na olympijských hrách.

Právě únorový termín sportovního svátku v jihokorejském Pchjongčchangu je ale tím, k němuž se biatlonistka i celý reprezentační tým upínají. Novinářům to v Jablonci nad Nisou řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

"V hlavě máme v podstatě jenom olympiádu, ta je primárním cílem," potvrdil kouč reprezentace.

"Světový pohár jde letos stranou. Jestli se Gábina vrátí v Östersundu, Hochfilzenu, Le Grand Bornandu, Oberhofu, Ruhpoldingu nebo v Anterselvě je úplně jedno," dodal Rybář.

Nezbývá mu nic jiného, než se chytat drobných pozitiv. Třeba toho, že se Koukalová v minulých týdnech již připojila k týmu a konečně si zatrénovala také na sněhu. S reprezentací do švédského Östersundu za prvními ostrými závody odletí, že by se ale postavila na start, si v tuto chvíli nikdo nedokáže představit.

Předloňská vítězka Světového poháru a v minulém ročníku druhá žena celkového pořadí stále nemůže trénovat naplno. "Někdy vydrží dvě hodiny, jindy jen hodinu. Je to jeden den tak a druhý jinak, dost se to mění," prozradil trenér.

Pozitivní je také fakt, že Koukalová tvrdě bojuje o svou šanci. Olympijské hry jsou pro ni stále obrovskou motivací. "Pere se s tím. Určitě neztratila hlavu a nehodila všechno pryč. Bojuje, protože ví, že olympiáda je pořád relativně daleko," vysvětlil Rybář.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy